foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dyspensa Ks. Bpa Ordynariusza

2.  We wtorek rozpocznie się miesiąc maj, z którym związane są nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny. W wielu parafiach wierni gromadzą się przy figurach i krzyżach przydrożnych, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św.    o godz. 16.00.

3.  W czwartek tego tygodnia obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek niedzielny Mszy świętych.

 

4.  W tym tygodniu czcić będziemy: we wtorek- św. Józefa rzemieślnika: w środę - św. Atanazego; w piątek - św. Floriana, patrona strażaków.

5.  Również w tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek – zapraszamy na wspólną adorację do kaplicy BM zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

6.  W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci i rodziców z I grupy komunijnej, a w niedzielę o godz. 10.30- Pierwsza Komunia Święta. Rozpoczęcie przed kościołem o 10.15. Po południu o godz. 15.00 nabożeństwo dziękczynne za dar I Komunii Świętej i wręczenie dzieciom pamiątek tego wydarzenia.

7.  W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po spotkaniu egzamin dla tych, którzy nie zdali w I terminie. 

8.  Rodziców zainteresowanych Komunią Rocznicową, która odbędzie 27.05 na Mszy św. o godz. 1030 prosimy o kontakt z katechetami uczącymi ich dzieci. Zostały im dostarczone szczegółowe informacje.

9.  Informujemy rodziców dzieci, które w tym roku, we wrześniu pójdą do pierwszej klasy SP, a w 2021 roku przystąpią do I komunii, że dokładne terminy zostaną podane we wrześniu, kiedy będziemy dokładnie wiedzieć, ile będzie dzieci. Informujemy także tych rodziców i obecnych pierwszoklasistów, że Sakramenty przyjmuje się w swojej parafii rodzinnej. Decyduje o tym zamieszkanie a nie zameldowanie czy przynależność szkolna.

10.  W związku z ustawą o danych osobowych, od pierwszego maja, wszelkie sprawy dokumentów kancelaryjnych załatwia tylko osoba zainteresowana, legitymująca się dowodem tożsamości. Nie będzie więc można załatwić sprawy, nawet przez osoby najbliższe. Tak samo nie można robić zdjęć podczas podpisywania ksiąg parafialnych w związku z udzielanymi sakramentami, ponieważ są tan dane innych osób. 

11.  Boże błogosławieństwo niech umocni nas w trwaniu w Chrystusie, jak latorośl w winnym krzewie.