foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Życzenia Ks. Bp Ordynariusza

2.  Na prośbę Ks. Bp Ordynariusza ofiary składane jutro na tacę, są przeznaczone na sanktuarium św. Siostry Faustyny w Świnicach Warckich

3.  Dziękujemy za życzenia przysłane przez posłów o. Grzegorza Schreibera, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pana posła Piotra Polaka, pana Prezydenta Pawła Osiewałę,   p. wójta Jarosława Kaźmierczaka, który ofiarował nam palmę oraz za wiele innych życzeń świątecznych.

4.  Podczas liturgii Wigilii Paschalnej w Wielka Noc doświadczyliśmy prawdy o Chrystusowym zmartwychwstaniu, tym samym rozpoczęliśmy świętowanie Wielkanocy. Celebracja Wielkiej Nocy trwać będzie przez całą oktawę Msze święte dziś i jutro według układu niedzielnego, a w pozostałe dni oktawy według porządku dni powszednich.

5.  Od wielkiego Piątku  trwa  nowenna do miłosierdzia Bożego przed niedzielą miłosierdzia. Nowenna codziennie o godz.15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6.  Oktawa Wielkanocy zakończy się w przyszłą niedzielę uroczystością Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił papież Jan Paweł II. Kto w święto miłosierdzia będzie w stanie łaski uświęcającej i przystąpi do Komunii Świętej otrzyma, jak obiecał Jezus św. Siostrze Faustynie, darowanie wszystkich win i kar. Jest to łaska podobna do łaski chrztu świętego.

7.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne – bractwo eucharystyczne zaprasza na wspólną adorację do kaplicy BM od godz. 17.00 oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca .Spowiedź ś. W piątek od godz.16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Kto z dzieci lub dorosłych będzie w stanie łaski uświęcającej nie musi przystępować w tym dniu do spowiedzi. Musi tylko przyjąć Komunię Świętą, gdyż ona stanowi istotę przeżycia pierwszego piątku. Dzieci będą miały podpisane książeczki pierwszo piątkowe po Mszy św. o godz 16.30. Na pierwsza sobotę miesiąca zapraszamy jak zwykle o godz. 18.00.

8.  Dziękujemy osobom, które pomogły przy budowie grobu pańskiego, a więc:
- Hurtowni budowlanej „Buma” i firmie „Monter” z Sieradza
- Firmie reklamowej „Art.” ze Zduńskiej Woli
- p. Eugeniuszowi i Wojciechowi, - panu Tomaszowi Andrzejewskiemu, - panu Krzysztofowi Halczyńskiemu, - - pani Marlenie Ograbek, - Pani Joannie, - państwu Sowała, - ministrantom

9.  Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy w piątek 6.04 po Mszy św. o godz. 18:00 na kolejne spotkanie formacyjne.

10.  Rycerze Kolumba w ramach akcji „Film z krzyżykiem” zapraszają na projekcję filmu pt. „Sprawa Chrystusa” w niedzielę 8.04 po Mszy św. o godz. 18:00. Obszerna recenzja filmu znajduje się w ty-godniku Idziemy na str. 24. Zachęcamy do lektury.

11.  W niedzielę 8.04 po Mszy św. o godz. 1600 spotkanie wielkanocne Rycerstwa Niepokalanej, Kół Żywego Różańca, Różańca Rodziców za Dzieci i Różańca Mężów za Żony na plebanii parafialnej.

12.  Wszystkim Gościom i Parafianom z racji świąt składamy jak najserdeczniejsze życzenia. Niech Zmartwychwstały Pan pomnoży w was radość, ugruntuje wiarę, umocni odwagę i pozwoli budować każdy dzień życia w Duchu Świętym umacniającym naszą miłość. Dobrego świętowania i miłych spotkań w gronie rodzinnym.