foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Chleb z Nieba

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.    Rozpoczęliśmy w Kościele szczególny czas  zwany Triduum Paschalnym, w którym przeżywamy wydarzenia zbawcze, związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa.

2.    Dziś rano w katedrze włocławskiej sprawowana była Msza Krzyżma, w czasie której zostały poświecone oleje używane do sprawowania sakramentów.

3.    W liturgii wieczornej uczestniczyliśmy w wydarzeniach związanych z Ostatnią Wieczerzą i uwiezieniem Pana Jezusa, przypomnieliśmy sobie ustanowienie sakramentu  kapłaństwa i Eucharystii.

4.    Adoracja dzisiaj i jutro trwać będzie do północy.

5.    Jutro Wielki Piątek - dzień Męki Pańskiej. W ciągu dnia adoracja Pana Jezusa w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Po południu o godz. 15.00- I dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia. O godz. 17.30- katecheza liturgiczna, a o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej zakończona złożeniem Najświętszego Sakramentu w kaplicy grobu Pańskiego. Zebrana w tym dniu taca przeznaczona będzie na renowację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

6.    Jutro obowiązuje post ścisły, czyli ograniczenie jakościowe(pokarm bezmięsny) i ilościowe ( jeden posiłek do syta i dwa lekkie).

7.    Zgodnie z przepisami liturgicznymi pogrzeby od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy sprawowane są  bez mszy, tylko z kaplicy cmentarnej.

8.    Kancelaria w Triduum Paschalne – nieczynna.