foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Chleb z Nieba

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Słowo ks. Bp. Ordynariusza w sprawie Szkoły Katolickiej w Sieradzu

2.  Dzisiejsza niedziela dawniej była nazywana niedzielą Meki Pańskiej, a liturgia słowa, poczynając od dziś, będzie sie koncentrowała na męce Chrystusa. Stąd już dziś zasłonięte obrazy i krzyże, które maja nam przypominać również o umartwieniu wzroku w okresie Wielkiego Postu.

3.  Jutro uroczystość św. Józefa, która przypomina nam postać świątobliwego męża, Opiekuna Zbawiciela świata i Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w naszym kościele o godz 7.00,9.00,16.00 i 18.00. Zapraszamy szczególnie wszystkich tych, którzy noszą to piękne imię.

4.  W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

5.  W najbliższy piątek Droga krzyżowa w naszym kościele będzie o godz. 17.00 i 17.30. Z Fary około godz. 18.30 wyruszy Droga krzyżowa ulicami miasta do naszej świątyni. Natomiast o 21.30 Msza św. na rozpoczęcie ekstremalnej Drogi krzyżowej. Zapraszamy do uczestnictwa.

6.  Dzisiaj po Mszy o 10.30 konferencja dla rodziców pierwszokomunijnych, a o godz 17.15 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

7.  Również dziś zbiórka przed kościołem do puszek na talony dla potrzebujących pomocy. Dzięki dobroci naszych parafian zawsze rozdajemy około stu talonów. Dziękujemy i tym razem za wrażliwość, a pani Barbarze i parafialnej Caritas za przeprowadzenie tej akcji.

8.  Już dzisiaj prosimy o takie zagospodarowanie czasy by wziąć udział w całym Triduum Paschalnym w czasie  którego będziemy przeżywali wydarzenie zbawcze Jezusa Chrystusa związane z Ostatnia Wieczerzą, Męką Pańską i Zmartwychwstaniem.

9.  Zwłaszcza prosimy o udział w najważniejszej w ciągu roku i dla chrześcijan Liturgii Wigilii Paschalnej-Rezurekcji w Wielką Noc o godz. 22.00.

10.  Za tydzień niedziela Palmowa. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 10.30. Po Mszy o godz. 16.00 i gorzkich żalach zapraszamy do salki katechetycznej asystę parafialną i chętnych do wzięcia udziału w procesji rezurekcyjnej.

11.  W najbliższą niedzielę 25 marca - czwartą w miesiącu – podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-ej będziemy modlić się za małżeństwa i rodziny. Małżonkom, którzy w marcu obchodzą swoją rocznicę ślubu zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo.

12.  Można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w Wielki Piątek, od godz. 9.30.

13.  Od ministrantów można nabywać kartki wielkanocne. A za tydzień przed Mszami będzie można nabywać od nich palmy wielkanocne. Ofiary za kartki i palmy, są przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

13.  Boże błogosławieństwo niech umacnia nas na ten najbliższy czas rozważania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.