foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.    Rozpoczynamy dziś nasze Rekolekcje wielkopostne. To czas Bożego miłosierdzia. Skorzystajmy z niego szczególnie w sakramencie pokuty i pojednania, który będzie sprawowany we wtorek i w środę. Zechciejmy zatroszczyć się również i o naszych bliźnich, którzy ciągle boją się skorzystać z miłosierdzia Bożego. Razem z naszymi bliskimi przystępujmy do stołu Pańskiego, aby już tu na ziemi mieć przedsmak chwały zbawionych.

2.    Rekolekcje w tym roku poprowadzi młody, ale dobrze znany kapłan z Łodzi ks. Michał Misiak, którego witamy serdecznie w naszej wspólnocie parafialnej.

3.    Program Rekolekcji.

4.    W przyszłą niedzielę po Mszy o 10.30 konferencja dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, a na godz. 17.15 zapraszamy na spotkanie zespół liturgiczny dorosłych,

5.    Również za tydzień w niedzielę parafialna Caritas będzie zbierała do puszek ofiary na talony i pomoc dla potrzebujących. Już dziś dziękujemy za wrażliwość serca.

6.    W piątek Droga krzyżowa o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.30.

7.    Przy krzyżu wystawionym na środku kościoła do adoracji można składać ofiary na dekorację Grobu Pańskiego i na kwiaty. Dotychczas złożono 1010 złotych.

8.    Przypominamy, że w piątek 23 marca odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 2130  po której pątnicy wyruszą indywidualnie na 41 km trasę. Chęć uczestnictwa można zgłaszać na stronie WWW.EDK.ORG.PL wybierając trasę: SIERADZ – MATKI BOŻEJ, KSIĘŻNEJ ZIEMI SIERADZKIEJ

9.    Można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w Wielki Piątek, od godz. 9.30.

10.    Polecamy prasę katolicką: Idziemy, Miłujcie się, W naszej rodzinie, Anioł Stróż, Rycerz Niepokalanej.

11.    Od ministrantów można nabywać kartki wielkanocne. Pamiętajmy o tym, aby były one o treści chrześcijańskiej, bo są one także wyrazem naszej wiary. Ofiary za kartki, są przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

12.     Niech słowa o miłości Boga, który nam dał swojego Syna będą dla nas pokrzepieniem i umocnieniem w trudach. Wszystkich zapraszamy na kolejne dni rekolekcyjne i życzymy dobrego ich przeżycia.