foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Chleb z Nieba

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Naród wybrany przygotowywał się do zbawienia w oparciu o Dziesięć Przykazań, ciągle jednak brakowało mu zrozumienia dla Bożego planu zbawienia człowieka. Niejednokrotnie odrzucał go wprost, jak to było widoczne wobec Jezusa. Dopiero mądrość oparta na miłości da człowiekowi  zbawienie.

2.  Dobrym czasem dla zgłębiania Bożego prawa miłości są rekolekcje wielkopostne, które rozpoczynamy w naszej parafii od przyszłej niedzieli. Poprowadzi je w tym roku uliczny Ewangelizator ks. Michał Misiak z Łodzi wraz z zespołem ,,Mocni w Duchu”. W związku, że zespół pozostanie na czas rekolekcji w naszej parafii, zwracamy się z prośbą do parafian o udzielenie noclegu członkom tegoż zespołu. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii. Zechciejmy wykorzystać rekolekcje do pogłębienia naszej wiary, a jednocześnie do skorzystania z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty. (Program Rekolekcji).

 3.  To co trudno zrozumieć w atmosferze sytości i życia opartego na rozluźnieniu moralnym, dużo łatwiej jest pojąć, gdy podejmujemy umartwienia postne. Niech ich nie zabraknie w czasie trwającego Wielkiego Postu- także wg intencji rekolekcji i naszego nawrócenia.

4.  Firma wspomagająca misje 10 marca zbierać będzie elektro śmieci. Można je składać przy toaletach.

5.  W najbliższy piątek 9 marca o godz. 18.30 w naszym kościele odbędzie się Misterium Męki Pańskiej, które przedstawi amatorski teatr ze Zduńskiej Woli. Skorzystajmy z tej szansy, by unaocznić sobie wydarzenia Meki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Na koniec aktorzy zbierać będą ofiary na pokrycie kosztów przyjazdu. Z tego względu Droga Krzyżowa będzie tylko o godz. 17.30. Zapraszamy dzieci i dorosłych.

6.  Jutro, w poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe wdowy i wdowców.

7.  W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

8.  Dziękujemy za jedną ofiarę na kościół w wysokości 100 zł.

9.  W dzisiejszą niedzielę na prośbę Ks. Bpa Ordynariusza zbiórka do puszek na budowę pomnika Żołnierzy Wyklętych w Licheniu. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.

10.  Dzisiaj o godz 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

11.  Polecamy prasę katolicką: Idziemy, Miłujcie się, W naszej rodzinie, Anioł Stróż, Rycerz Niepokalanej.

12.  Od marca ofiary na Radio Maryja można składać w środy i piątki w pokoju przy kancelarii w godz. od 17.00 do 17.45, a bezimienne do skarbony przy głównym wyjściu.


13.  Od ministrantów można nabywać kartki wielkanocne. Pamiętajmy o tym, aby były one o treści chrześcijańskiej, bo są one także wyrazem naszej wiary. Ofiary za kartki, są przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

14.  Niech Boże błogosławieństwo  sprawi, aby ewangeliczne zachęty przerodziły się w konkretne zmiany w waszej codzienności.