foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Chleb z Nieba

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Słowo Ks. Biskupa.

2.  Abraham gotowy złożyć w ofierze swojego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenie w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego Syna za zbawienie człowieka.

3.  My sami musimy jedynie odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu chcemy przyjąć i pomnożyć go, aby zbawienie stało się udziałem naszym i naszych bliskich. Niewątpliwie pomocą w tym są rekolekcje wielkopostne w dniach od 11-14 marca i idące w ślad nimi nasze nawrócenie. Poprowadzi je uliczny ewangelizator z Łodzi ks. Michał Misiak z zespołem Ewangelizacyjnym ,,Mocni w Duchu”.

4.  Jednym z uczynków postnych jest modlitwa: zechciejmy tak sobie zorganizować swoje zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.

5.  Zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek i na Gorzkie Żale w niedzielę  o godz. 16.00.Kazania pasyjne głosi w tym roku ks. Ryszard Kokoszka.

6.  W dniu 9 marca, w piątek o godz. 18.30 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które przedstawi w naszym kościele teatr amatorski ze Zduńskiej Woli.

7.  W tym tygodniu zapraszamy w pierwszy czwartek na wspólną adorację do kaplicy BM zakończoną indywidualnym bł. Najśw. Sakramentem; w pierwszy piątek spowiedź od 16.00 i Msza z udziałem dzieci o 16.30, po niej droga krzyżowa; w pierwszą sobotę zapraszamy czcicieli MB na godz. 18.00.

8.  W przyszłą niedzielę o przeprowadzenie zbiorki do puszek na pomnik żołnierzy wyklętych w Licheniu prosimy Rycerstwo i Żywy Różaniec.

9.  Dziś zbiórka do puszek na pomoc Afryce, szczególnie biednym krajom misyjnym. Dziękujemy Odnowie za podjęty trud, a ofiarodawcom za wsparcie.

10.  Od ministrantów można nabywać kartki wielkanocne. Ofiary za nie są przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd nad morze.

11.  Dziś na Mszy o 12.00 prosić będziemy o BB dla ks. Prałata Mirosława z racji imienin. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia BB i opieki MB. Na tej mszy także zostanie udzielone jubileuszowe błogosławieństwo małżonkom obchodzącym swoją rocznicę w miesiącu lutym. A po mszy zapraszamy do salek katechetycznych małżeństwa zainteresowane wstąpieniem do kręgu rodzin.

12.  Niech najbliższy czas będzie dla nas czasem intensywnego słuchania słowa Bożego. Słuchajmy go otwartym sercem każdego dnia i niech przemienia nasze życie.