foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Jak Bóg da

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu pod hasłami  ,,Nawracajcie się” i ,,Wierzcie w Ewangelię”. To wezwania, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem  z Nim :,,Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

2.  Pomocą w przemianie naszego serca  są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek - Droga krzyżowa: o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.30 z udziałem dorosłych i młodzieży, a w niedzielę Gorzkie Żale po Mszy o godz. 16.00. Przygotowujemy się również do rekolekcji wielkopostnych ,które rozpoczniemy w IV niedziele Wielkiego Postu pod przewodnictwem ks. Michała Misiaka-ulicznego ewangelizatora z zespołem Ewangelizacyjnym ,,Mocni w Duchu”. W internecie można zapoznać się z jego działalnością.

 3.  Po niemal pięciu latach bez miesiąca odchodzi z powodów zdrowotnych nasz dotychczasowy kościelny pan Eugeniusz Raj. Dziękujemy p. Eugeniuszowi za wykonywanie tej ważnej funkcji w parafii z przejęciem, solidnością i prawdziwym zaangażowaniem oraz służbą. Życzymy powrotu do zdrowia i Bożej opieki. Jednocześnie informujemy, że nowym kościelnym od poniedziałku będzie pan Wojciech Sujecki, któremu życzymy  spokojnego wejścia w tę funkcję i radości z jej pełnienia.

4.  W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na pomoc Afryce. O jej przeprowadzenie prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

5.  W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

6.  Na prośbę Ojca Świętego Franciszka dzień 23 lutego ma być dniem postu i modlitwy o pokój w republice Konga i Południowym Sudanie.

7.  Od ministrantów można nabywać kartki wielkanocne. Ofiary za nie są przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd nad morze.

8.  W dniach 13-15 kwietnia odbędą się we Wrocławiu rekolekcje dla małżeństw, prowadzone przez o. Jamesa Manjackala. A w dniach 28-29 kwietnia organizowany jest wyjazd autokarowy do Łagiewnik na beatyfikacje Hanny Chrzanowskiej – pielęgniarki z Krakowa – szczegóły w gablocie.

9.  W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy młodzież przygotowujacą się do sakramentu Bierzmowania.

10.  Za tydzień w niedzielę zapraszamy na Mszę o 12.00 na której prosić będziemy o BB dla ks. Prałata Mirosława z racji imienin. Na tej mszy także zostanie udzielone jubileuszowe błogosławieństwo małżonkom obchodzącym swoją rocznicę w miesiącu lutym. A po mszy zapraszamy do salek katechetycznych małżeństwa zainteresowane wstąpieniem do kręgu rodzin.

11.  Zdajemy sobie sprawę, że czasem jesteśmy słabi i kuszeni do złego, dlatego prosimy, aby Pan Bóg na ten czas Wielkiego Postu umocnił nas swoim błogosławieństwem.