foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Chleb z Nieba

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem- związane są one z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus.

2.  Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu może być Wielki Post, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej  choroby.

3.  Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a od 1099 roku praktykuje się w całym Kościele posypywanie głów popiołem. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszach św. od ministrantów można będzie nabywać odrobinę popiołu. Weźmy go dla osób, które nie mogą przyjść tego dnia do świątyni, a ofiary za-nie są przeznaczone na wakacyjny wyjazd ministrantów.

 4.  W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania zabaw i uczestniczenia w nich.

5.  W piątki Wielkiego Postu przeżywać będziemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej- o godz. 17.00 z udziałem dzieci, które będą otrzymywać karteczki uczestnictwa w postaci wyklejanki; o godz. 17.30 z udziałem dorosłych.

6.  Gorzkie Żale tradycyjnie w niedziele po godz. 16.00, a na Mszy kazania pasyjne, które w tym roku wygłosi ks. Ryszard Kokoszka.

7.  Jutro, w poniedziałek o godz.18.30 spotkanie formacyjne naszych katechetów.

8.  Prosimy o zgłoszenie się rodziny, która zamawiała Mszę św. na przyszłą niedzielę, tj.18 II na godz. 9.00 za śp. pana Wolskiego.

9.  Bóg zapłać za 1 ofiarę na kościół – 200zł.

10.  Dziękujemy kierownikowi chóru z Tarnopola na Ukrainie wraz z zespołem za modlitwę śpiewem podczas dzisiejszej niedzieli. W miarę możliwości wesprzyjmy ich naszymi ofiarami, które przeznaczają na dom dziecka. Można też nabywać płyty chóru.

11.  Dziś zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na kolejną konferencję po Mszy o godz. 10.30.

12.  Rycerze Kolumba dziękują za wszystkie dary miłosierdzia przekazane podczas peregrynacji relikwii św. Brata Alberta. Zebrane rzeczy zostały przekazane siostrom Albertynkom w Kutnie oraz schronisku im. Brata Alberta w Pabianicach.

13.  Jezus pragnie naszego nawrócenia i robi wszystko by nasze serca się przemieniały. Niech na ten tydzień towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.