foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Stąd uroczyste przeżycie tego dnia dziś, wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Na Mszy o godz. 10.30 dokonają tego w sposób uroczysty dzieci pierwszokomunijne ze świecą chrzcielną. Niedziela chrztu Pańskiego kończy liturgiczny obchód świąt Bożego Narodzenia, ale wg tradycji wystrój świąteczny i śpiew kolęd towarzyszyć nam będzie do MB gromnicznej, czyli do 2 lutego.

2.  W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowanie tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie Mszy dziecko jest włączone do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców-nie babcia lub dziadek. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych( z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego(chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę ( jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę): a osoba, która założyła rodzinę - żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej.

3.  Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w organizację 3 OTK. Dziękujemy także naszym sieradzkim mediom. Nasz orszak był jednym z 644 orszaków włączony w fundację OTK w Warszawie. Kierujemy także prośbę do parafian o nadsyłanie zdjęć z orszaku na naszą pocztę parafialną lub na pocztę orszaku, czyli na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

4.  Jutro o godz 16.30 spotkanie w pokoju przy kancelarii dla wdów i wdowców.

5.  Dziękujemy za jedną ofiarę na kościół w wysokości 100zł.

6.  Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planujemy wizytę duszpasterską w następujący sposób. WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 8-15.01.2018r.

INFORMACJA Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy dla Aleppo
    W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej.
    Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć 7 stycznia 2018 r. w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.