foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W dzisiejszą uroczystość uświadamiamy sobie, że Boga można poznać zarówno dzięki Bożemu Objawieniu, jak również w sposób naturalny. Ofiary dziś zebrane są przeznaczone na misje. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 Orszak Trzech Króli – gromadzimy się między kościołem a plebanią. Ks. Januszowi i rycerzom Kolumba, a szczególnie p. Krzysztofowi Halczyńskiemu - dziękujemy za organizację. Przy wyjściu ze świątyni można nabywać od Rycerzy Kolumba korony za symboliczną złotówkę.

2.  Dziś błogosławimy kredę i kadzidło, które zaniesiemy do naszych domów. Kredą oznaczymy nasze drzwi, aby było widać, że w tym domu mieszkają katolicy. Kredę można nabywać od ministrantów, a ofiary są przeznaczone na ich wakacyjny wyjazd.

3.  Jutro niedziela Chrztu Pańskiego. Święto to przypomina nam przyjęty chrzest i nasza przynależność do Kościoła Chrystusowego. Polećmy w tym dniu w modlitwach naszych rodziców, chrzestnych i kapłana, który nam tego sakramentu udzielił.

4.  Dziękujemy za życzliwe przyjęcie księży w czasie wizyty duszpasterskiej. Jej podstawą jest modlitwa z rodzinami i błogosławieństwo odwiedzanych domów. A w dalszej kolejności rozmowa duszpasterska z domownikami, uzupełnianie zapisów w kartotece parafialnej.