foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dziś uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-tradycyjnie jest to dzień modlitwy o pokój na świecie.

2.  W tym tygodniu pierwszy czwartek – wspólna adoracja od 17.00 w kaplicy BM, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00. W sobotę nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 18.00 i procesja fatimska.

3.  W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji-ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło, które można nabywać od ministrantów. Po Mszy o godz. 12.00 wyruszy orszak Trzech Króli. Przejdzie ulicami: Grunwaldzka, Reymonta, Braterstwa Broni, Bohaterów Września, Armii Krajowej i Grunwaldzką do kościoła. Zapraszamy dzieci do przebrania się w stroje postaci biblijnych. W czasie orszaku przeprowadzony zostanie koncert kolęd. W razie niepogody konkurs odbędzie się w świątyni. Po orszaku jasełka w wykonaniu uczniów SP9 i ogłoszone wyników konkursu kolędowego w kościele. Ostatnim punktem będzie koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów. Od Rycerzy Kolumba można nabywać tegoroczne korony za symboliczną złotówkę oraz można zabrać okolicznościową gazetkę orszkowo – misyjną, która jest przy wyjściach ze świątyni.

4.  W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz 16.00 spotkanie opłatkowe dla rady parafialnej.

5.  Najbliższa niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi Komunii św. Dzieci przynoszą ze sobą świece od chrztu św.