foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się  nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.

2.  Zapraszamy dziś na Mszę wieczorną o godz. 18.00, po której odbędzie się nabożeństwo dziękczynno błagalne z racji zakończenia roku.15 minut przed Mszą św. modlitwa za zmarłych w tym roku.

3.  Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki-tradycyjnie jest to dzień modlitwy o pokój na świecie.

4.  W tym tygodniu pierwszy czwartek – wspólna adoracja od 17.00 w kaplicy BM, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00.

5.  W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji-ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło, które można nabywać od ministrantów. Po Mszy o godz. 12.00 wyruszy orszak Trzech Króli. Przejdzie ulicami: Grunwaldzka, Reymonta, Braterstwa Broni, Bohaterów Września, Armii Krajowej i Grunwaldzką do kościoła. Zapraszamy dzieci do przebrania się w stroje postaci biblijnych. W czasie orszaku przeprowadzony zostanie koncert kolęd. W razie niepogody konkurs odbędzie się w świątyni. Na zakończenie jasełka w wykonaniu uczniów SP9. Na zakończenie zostaną ogłoszone wyniki konkursu kolędowego w kościele i koncert kolęd w wykonaniu naszych parafialnych zespołów. Od Rycerzy Kolumba można nabywać tegoroczne korony za symboliczną złotówkę oraz można zabrać okolicznościową gazetkę orszkowo – misyjną, która jest przy wyjściach ze świątyni.

 6.  W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy św. o godz 16.00 spotkanie opłatkowe dla rady parafialnej.

7.  Za tydzień niedziela Chrztu Pańskiego i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do pierwszej spowiedzi Komunii św. Dzieci przynoszą ze sobą świece od chrztu św.

8.  WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 2-8.01.2018r