foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Jak Bóg da

djembed

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.    Boże Narodzenie to Święto Miłości Boga, który nas zupełnie zaskakuje! Staje się człowiekiem, żebyśmy zobaczyli, jak niesłychanie nas kocha. Na te Święta Miłości, która stała się widzialna i którą Bóg ukazuje nam z bliska życzymy Wam Drodzy Parafianie i Goście pewności, że  w każdej sytuacji jesteśmy przez Boga kochani- nieodwołalnie i dosłownie za każdą cenę. Niech ta niezwykła tajemnica naszej wiary będzie źródłem mocy i nadziei w Waszym codziennym życiu.

2.    Świętując narodzenie Jezusa Chrystusa, pamiętajmy o tym, że istota tych świąt związana jest ze wzajemnym przebaczeniem i ożywianiem wspólnoty rodzinnej, niech więc tak rozumiane święta będą udziałem naszych rodzin. Niech nikt z rodziny czy naszego sąsiedztwa nie będzie w tych dniach sam.

3.    Dziękujemy wszystkim, dzięki którym udało się przygotować dekorację na święta. A wiec: - p. kościelnemu – Eugeniuszowi Raj,
- Tomaszowi Andrzejewskiemu,
- Marlenie i Romanowi Ograbek,
- Krzysztofowi Halczyńskiemu,
- Firmom z Sieradza: S-trans państwu Jasianek i Lavar – panu Andrych
- Firmom ze Zduńskiej Woli: Hurtowni  „Jodar” – państwu Sztyler, firmie budowlanej państwu Gabrysiak i firmie reklamowej - ART-bi
- Szkółce drzew z Łasku,
- oraz ministrantom.

 4.    Tradycyjnie po Bożym Narodzeniu rozpoczyna się wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Bardzo prosimy, aby w widoczny sposób okazać, że w tym mieszkaniu oczekuje się na księdza. Prosimy stół nakryć białym obrusem, na stole umieścić krzyż, świece i wodę święconą z kropidłem. W tych domach, gdzie dzieci i młodzież uczęszczają na katechezę, prosimy przygotować również zeszyty od religii, a dzieci komunijne karty z konferencji.

5.    Wielkimi krokami zbliża się już trzeci Orszak Trzech Króli w naszej parafii i mieście. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. Zapraszamy do przebrania się w stroje aniołów, pasterzy czy królów. Rycerze Kolumba od jutra będą też rozprowadzać tegoroczne korony za symboliczną złotówkę.

6.    WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 27-30.12.2017r.