foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś czwarta niedziela Adwentu, a wieczorem już Wigilia, która rozpoczyna obchody świąt Bożego Narodzenia. Najpierw wieczerza wigilijna w naszych domach rodzinnych, która będzie oczekiwaniem we wspólnocie rodzinnej na narodzenie Zbawiciela, a następnie, poprzedzona również modlitewnym czuwaniem, pasterka o północy, w czasie której wraz ze wspólnotą parafialną będziemy przeżywać narodzenie Jezusa Chrystusa. W naszej parafii poza Pasterką dziś o północy będzie również o  godz. 22.00 Msza św. z udziałem dzieci.

2.  Niech spotkanie przy stole wigilijnym w naszych rodzinach będzie czasem wzajemnego przebaczenia i darowania sobie win, aby obrzęd przełamania się opłatkiem nie był tylko pustym gestem. Pamiętajmy, aby wieczerzę wigilijną rozpocząć od odczytania Ewangelii o narodzinach Zbawiciela i o tym, aby wieczerza była postna i bez alkoholu.

3.  W uroczystość Narodzenia Pańskiego i w święto św. Szczepana - 26 grudnia porządek niedzielny Mszy świętych.

4.  W niedzielę, 31 grudnia na zakończenie Mszy św. o godz 18.00 sprawozdanie z duchowej i materialnej działalności parafii w roku Pańskim 2017 i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. O godz. 24.00 Msza św. noworoczna.

5.  Również za tydzień na Mszę o 12.00 zapraszamy wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy obchodzą swój jubileusz w miesiącu grudniu. Na zakończenie Mszy zostanie udzielone jubileuszowe błogosławieństwo.

6.  Dziękujemy wszystkim  ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na talony i pomoc ubogim. Dziękujemy również za 4 ofiary na rzecz parafii na sumę 500 złotych.

7.  Rycerze Kolumba, zapraszają wszystkich chętnych na zabawę sylwestrową w salkach katechetycznych. Szczegóły na plakatach w gablotach przy kościele.

8.  Polecamy lekturę katolicką. W naszym tygodniu „Idziemy” polecamy artykuły: Czekając na Wigilię oraz  Betlejemska solidarność.

9.  Od ministrantów można nabywać sianko. Komu zabrakło tydzień temu może nabyć dziś. Jest ono już poświecone. Pamiętajmy, aby je wyłożyć pod obrusem, a ofiary za nie są przeznaczone na wakacje ministrantów.

10.  Niech Boże błogosławieństwo dopomoże nam w dzisiejszym czuwaniu na narodzenie Zbawiciela Świata.