foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  W środę zakończyliśmy nasze rekolekcje Adwentowe połączone ze spowiedzią adwentową. Dziękujemy wszystkim uczestnikom  za przychylne przyjęcie tegorocznej propozycji. Chorych odwiedzimy w domach 22 XII od godz. 14.00. Prosimy o zgłoszenia.

2.  Zapraszamy na mszę roratnią, w czasie której razem z Najświętszą Maryją Panną oczekujemy na narodzenie Jezusa Chrystusa. Do szczególnego udziału zachęcamy niewiasty w stanie błogosławionym.

3.  Dzisiaj przed kościołem parafialna Caritas zbiera ofiary na talony dla najuboższych rodzin, aby pomóc im w przeżyciu świąt. Dziękujemy za dar serca.

4.  Za tydzień Wigilia, czas w którym nikt nie powinien zostać sam, dlatego zechciejmy się zorientować wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. W przyszłą niedzielę Msze święte będą tylko o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie ma Mszy o 16.00 i o 18.00. W nocy o północy tradycyjna Pasterka, a o godz. 22.00 - Msza św. z udziałem dzieci. Odpowiadając na pytania niektórych, obowiązuje nas Msza św. niedzielna, natomiast Msze w nocy należą już do uroczystości Bożego Narodzenia. Jeżeli chodzi o post wigilijny, to jest to nasz post tradycyjny - typowo Polski i jako Polakom nie trzeba chyba mówić, jak mamy przeżyć ten dzień wigilijny, a w sposób szczególny samą wigilię. W uroczystość Bożego Narodzenie i w Święto św. Szczepana porządek niedzielny Mszy świętych.

 5.  Dziękujemy wszystkim dzieciom, które zgłosiły się na konkurs kolęd podczas Orszaku Trzech Króli. W miniony piątek zakończyło się składanie deklaracji do wzięcia udziału w tymże konkursie.

6.  Dziś po Mszy św. (o 10.30 konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św., po Mszy) o 16.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych, a po 18.00 zapraszamy na koncert uwielbienia w wykonaniu naszego zespołu Soli Deo.

7.  Kancelaria w tym tygodniu po południu czynna do 17.30.

8.  Nasza parafialna grupa - Rycerze Kolumba, zapraszają wszystkich chętnych na zabawę sylwestrową w salkach katechetycznych. Szczegóły odnośnie zapisów można uzyskać pod numerami telefonów na plakatach w gablotach przy kościele.

9.  Polecamy lekturę katolicką. W naszym tygodniu „Idziemy” polecamy artykuły: "Wojna przeciwko małżeństwu" oraz "O pobożnym odprawianiu Mszy".

10.  Od ministrantów można nabywać kartki świąteczne oraz sianko. Ofiary za nie są przeznaczone na czerwcowy wyjazd ministrantów nad morze. Powstańmy, aby teraz to sianko poświecić:
„Wszechmogący wieczny Boże, wejrzyj łaskawie na swoje dzieci, które proszą abyś pobłogosławił tych i to sianko, dla których stanie się ono znakiem i przypomnieniem, że Słowo Ciałem się stało i zamieszkało pośród nas; niech Twój Syn Jezus Chrystus znajdzie godniejsze mieszkanie w ludzkim sercu, gdy przyjdzie w znaku chleba i wina. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, przez wszystkie wieki wieków. Amen.”

11.  Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam radośnie podejmować trud usuwania grzechów z naszego życia.