foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

1.  Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, który przygotować chce nas na powtórne przyjście Chrystusa oraz na święta narodzenie Jezusa Chrystusa. Nabożeństwem związanym z tym okresem jest msza roratnia. Roraty podczas rekolekcji będą o godz. 16.00.Przynieśmy ze sobą lampiony.

2.  W liturgii w środę wspomnienie św. Łucji, a w czwartek – św. Jana od Krzyża.

3.  Zachęcamy do zakupu świec Caritasu, aby wesprzeć dzieło pomocy dzieciom.                                                                                   

4.  Dzisiaj swoimi ofiarami składanymi do puszek możemy przyjść z pomocą katolikom na Wschodzie- jest to dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 5.  Od ministrantów można nabywać kartki świąteczne, ofiary za nie są przeznaczone na fundusz ministrancki.

6.  Zapraszamy i przypominamy o konkursie kolęd dla dzieci z naszych szkół podstawowych, który odbędzie się podczas Orszaku Trzech Króli. O szczegóły można pytać się u swoich katechetów. Jednocześnie dziękujemy za ufundowanie nagród: p. Prezydentowi – pierwszego miejsca, p. Staroście – drugiego miejsca         i p. Wójtowi – trzeciego miejsca.

7.  Za tydzień w niedzielę parafialna Caritas będzie zbierała przed kościołem ofiary na pomoc świąteczną ludziom najuboższym i potrzebującym pomocy. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św., po Mszy o 16.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych, a po 18.00 zapraszamy na koncert uwielbienia w wykonaniu naszego zespołu Soli Deo.

8.  Nasza parafialna grupa - Rycerze Kolumba, zapraszają wszystkich chętnych na zabawę sylwestrową w salkach katechetycznych. Szczegóły odnośnie zapisów można uzyskać pod numerami telefonów na plakatach w gablotach przy kościele.

9.  Można zgłaszać chorych, których odwiedzimy w domach w dniu 22 grudnia od godz. 14.00

10.  Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe, które trwać będą do środy włącznie. We wtorek i w środę będzie Dzień Spowiedzi św. Prosimy o skorzystanie z obecności i posługi zaproszonych kapłanów. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy, skorzystali z tego świętego czasu i propozycji. Zadbajmy szczególnie o młodzież i ludzi starszych, aby mogli przyjąć sakramenty. Cieszy nas fakt, że tegorocznym rekolekcja przewodniczy znany w Polsce kapłan, znany raper i ewangelizator ks. Kuba Bartczak z Wrocławia.