foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest bowiem czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi, jest też zarazem czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Z tych dwóch powodów okres adwentu przedstawia się jako czas świętego i radosnego oczekiwania.

2.  Z okresem Adwentu są związane msze roratnie - ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie młodzież i dzieci, które otrzymywać będą  obrazki pt. Roraty ze św. Józefem. Roraty w naszej parafii: w poniedziałki, wtorki i środy o godz.18.00, w czwartki, piątki i soboty o godz. 7.00. Na Mszę roratnią przynieśmy lampiony albo świece.

3.  W piątek, 8 grudnia, przeżywać będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte jak w niedzielę. O 16.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii. Prosimy się nie spóźnić, albowiem obrzęd poświecenia ma miejsce na początku Mszy św. Po Mszy spotkanie katechetów.

4.  W poniedziałek wspomnienie św. Barbary, a w środę św. Mikołaja.

5.  W pierwszy czwartek miesiąca Bractwo Eucharystyczne zaprasza na wspólną adorację do kaplicy BM na godz. 17.00, a potem na Mszę w int. bractwa.

6.  Z Adwentem związane są rekolekcje, które u nas przeżywać będziemy od przyszłej niedzieli tj. od 10 -13 grudnia. Poprowadzi je znany kapłan z Wrocławia ks. Jakub Bartczak

7.  "Caritas” jak co roku organizuje ,,Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”, w ramach którego rozprowadza świece; ofiary z ich sprzedaży przeznaczone są na pomoc wigilijną dla dzieci. Duża świeca jest w cenie 15 zł, mała - 5 zł.

8.  W przyszłą niedzielę będą zbierane do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Pomoc ta trafia do naszych rodaków i do kapłanów pracujących na Wschodzie. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

9.    W poniedziałek o godz 16.30 w pokoju przy kancelarii spotkanie z udziałem wdów. Wciąż czekamy na nowe osoby.

10.  Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne na potrzeby kościoła na sumę 500 złotych.

11.  Dziś gościmy w naszej parafii Siostry z nowicjatu - zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek z Rumi. Rozprowadzają one własnoręczne kartki i ozdoby świąteczne. W ten sposób będzie można wesprzeć ich nowicjat.

12.  Kartki świąteczne rozprowadzają także nasi ministranci.

13.  Zapraszamy nadal dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie kolęd i pastorałek, który odbędzie się za miesiąc, podczas trzeciego orszaku trzech króli. Zgłoszenia przyjmują katecheci do 15 grudnia.

14.  Polecamy prasę katolicką: W naszej  rodzinie, Różaniec. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Adwent to nie wczasy – Co zrobić, żeby dobrze przeżyć Adwent? – radzi o. Leon Knabit z Tyńca.

15.  Rozpoczynając kolejny Adwent pamiętajmy, że naszym celem jest niebo i powtórne przyjście do nas Pana Jezusa.