foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

XXXIV Niedziela Zwykła /26 XI 2017r./ Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata została ustanowiona przez papieża Piusa XI w roku 1925, jako swoista propozycja Kościoła dla ludzi dobrej woli, którzy chcą żyć w oparciu o wspólne wartości wynikające z nauki Jezusa Chrystusa. Jednocześnie kończy ona roczny obchód misteriów zbawczych Jezusa Chrystusa, poczynając od Jego narodzenia przez zbawczą działalność, której szczytem była Jego męka, śmierć i zmartwychwstanie.

2.  Liturgia słowa przypomina nam, że Chrystus jest dobrym Pasterzem, który troszczy się o swoje owce, że dla nich umarł i zmartwychwstał, i wreszcie, ukazuje nam prawo miłości Boga i człowieka, jako praktyczną realizację Jego nauki.

3.  W tym tygodniu w liturgii: w czwartek - wspomnienie św. Andrzeja Apostoła; w piątek - pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 16.00, o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci; a pierwszą sobotę miesiąca - zapraszamy na godz. 18.00.

4.  Wesprzyjmy dzisiaj swymi ofiarami księdza Andrzeja Jaworskiego, który z takim oddaniem i zaangażowaniem buduje wraz z parafianami nowy kościół w Zduńskiej Woli. Bóg zapłać za każdą pomoc oraz składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się imienin św. Andrzeja.

5.  W sobotę zapraszamy wszystkich parafian, wspólnoty a szczególnie odnowę w Duchu Świętym na uroczyste nieszpory rozpoczynające nowy Rok Liturgiczny oraz Adwent o godz. 17.00. Już dziś informujemy, że rekolekcje w naszej parafii będą od II niedzieli Adwentu. Poprowadzi je ks. Jakub Bartczak z Wrocławia. Zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież.

6.  Dziś na Mszy o godz. 10.30 dziewięciu chłopców zostało włączonych do wspólnoty ministrantów. Pamiętajmy zatem o nich w naszej modlitwie. Wszystkich zaś ministrantów, młodszych i starszych, tych którzy posługują przy ołtarzu zapraszamy na doroczne skupienie, które rozpocznie się o godz. 15.00 w dolnej kaplicy w najbliższą sobotę 2 grudnia. Od dziś można też nabywać od ministrantów przy wyjściu lub w zakrystii – kartki świąteczne.  

7.  Jutro po Mszy wieczornej spotkanie organizacyjne dla osób wyjeżdżających na rekolekcje z O. Jamesem Manjackalem. 

8.  W sobotę 2 grudnia zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia na obchody 26 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy do wtorku. Wyjazd o 7.00.

9.  Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Siostry z nowicjatu - zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek z Rumi. Będą one rozprowadzać własnoręczne kartki i ozdoby świąteczne. W ten sposób będzie można wesprzeć ich nowicjat.

10.  Polecamy prasę katolicką. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Więcej niż grabież – Na 318 kościołów w diecezji włocławskiej Niemcy podczas okupacji zamknęli 300, a 17 zburzyli.

11.  Niech błogosławieństwo pomoże każdemu z tu obecnych wytrwać w wierze i miłości do Pana Jezusa, Króla Wszechświata.