foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Na pytanie, kto osiągnie zbawienie, dzisiejsza liturgia odpowiada Chrystusową przypowieścią o talentach: osiągnie je ten, kto wykorzystał i pomnożył talenty otrzymane od Boga. Czy ja wykorzystałem to, co dostałem w prezencie?

2.  Warto też zastanowić się, czy ja jestem przygotowany na spotkanie z moim Panem i Zbawicielem. Może warto postawić sobie kilka pytań: kiedy byłem ostatni raz u spowiedzi, kiedy przystępowałem do komunii Świętej, czy była niedzielna Msza św., czy podejmowałem działania wynikające z miłości  Boga i bliźniego.

3.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek- św. Rafała Kalinowskiego; we wtorek- Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny; w środę- św. Cecylii; w piatek- świętych męczenników Andrzeja Dung-Lae i jego Towarzyszy.

4.  Z racji św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, wszystkim chórzystom, członkom zespołów muzycznych działających przy naszej parafii na czele z Panem mgr Idzim Matyszczakiem - organmistrzem dziękujemy za wasz trud i talenty i życzymy Bożej opieki w życiu i orędownictwa św. Cecylii.

5.  Za tydzień Słowo Boże w naszej parafii będzie głosił ks. Andrzej Jaworski, a po Mszach będzie zbierał ofiary na budowę kościoła parafii p.w. św. Pawła Ap. w Zduńskiej Woli.

6.  Również za tydzień na Mszy o godz. 10.30 odbędą się obłóczyny, czyli włączenie kandydatów w poczet braci ministrantów, a o godz. 12.00 będziemy się modlić  w intencji małżeństw i rodzin. Małżeństwom, które w listopadzie obchodzą rocznicę swojego ślubu zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy!

 7.  Koło literackie „Anima” i filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sieradzu zapraszają w najbliższy piątek o godz. 18.00 na wieczór literacko – muzyczny pt. „15 lat koła literackiego Anima”.

8.  W sobotę 2 grudnia zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia na obchody 26 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej, w niedzielę w sklepiku.

9.  Dziś po Mszy o godz. 10.30 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii na kolejną konferencję katechetyczną.

10.  W dniach 30.11-3.12 w Warszawie rekolekcje Maryjne poprowadzi O. James Manjackal. Więcej informacji w gablocie przed kościołem. 

11.  Polecamy prasę katolicką. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Jezus czeka na ulicy – O człowieku, który po własnym nawróceniu zajął się pomocą bezdomnym i innym ludziom w potrzebie.

12.  Idźmy do naszych domów, rodzin i zajęć oraz osobistych spraw świadomi, że Pan jest zawsze blisko i nas wspiera w każdym czasie.