foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Na spotkanie z Chrystusem trzeba być przygotowanym. Zadajmy sobie zatem pytanie: czy jesteśmy gotowi stanąć przed Bogiem i zdać sprawę z naszego życia?

2.  Dzisiejsza Ewangelia jest też dobrą okazją do tego, aby zatroszczyć się o naszych domowników, zwłaszcza ludzi starszych i chorych, wspierając ich w przystąpieniu do sakramentów. Może trzeba zaprosić kapłana do naszego domu z posługą sakramentalną.

3.  Dziś przeżywamy IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkich prześladowanych ze względu na Jezusa Chrystusa. Dla prześladowanych chrześcijan są zbierane dziś do puszek przed kościołem ofiary. Rycerstwu Niepokalanej i Żywemu Różańcowi dziękujemy za przeprowadzenie zbiórki.

4.  W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek-Pierwszych Polskich Męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; w piątek- św. Elżbietę Węgierską; w sobotę- św. Karolinę  Kózkównę.

5.  Na mocy dekretu Księdza Biskupa Ordynariusza z dnia 27 października 2017 r. ks. mgr Ryszard Kokoszka został skierowany do naszej parafii jako rezydent. Będzie posługiwał jako kapelan w DPS-ie  i wspierał  duszpasterstwo w naszej parafii.

6.  Nasi Rycerze Kolumba zapraszają parafian na nowy film pt. "Proroctwo". Pokaz filmu odbędzie się w naszym kościele, dziś po mszy wieczornej. Wstęp oczywiście bezpłatny".

7.  Rozpoczęły się prace do wystroju naszej świątyni na Boże Narodzenie oraz zorganizowania Orszaku Trzech Króli. Dziękujemy Rycerzom Kolumba, którzy włączyli się w jego organizację. Już dziś zapraszamy wszystkie chętne dzieci z naszych szkół do wystąpienia w konkursie kolęd, który będzie podczas orszaku. Szczegółowe informacje przekażą katecheci na katechezie. Zgłoszenia są przyjmowane do 15 grudnia.

8.  W sobotę 2 grudnia zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia na obchody 26 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej, w niedzielę w sklepiku.

9.  Wydział duszpasterstwa ogólnego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej organizuje 9.12.2017 r. szkolenie dla fotografów i kamerzystów. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.

10.  Za tydzień zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii na kolejną konferencję katechetyczną po Mszy o godz. 10.30.

11.  W dniach 30.11-3.12 w Warszawie rekolekcje Maryjne poprowadzi O. James Manjackal. Więcej informacji w gablocie przed kościołem. 

12.  Polecamy prasę katolicką. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Wszystkiego będę chciał się nauczyć – O swoich planach dotyczących duszpasterstwa w archidiecezji łódzkiej opowiada abp Grzegorz Ryś

13.  Pokrzepieni słowem i ciałem naszego Pana, przyjmijmy błogosławieństwo, byśmy byli gotowi uważnie oczekiwać na każdorazowe z Nim spotkanie.