foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Ewangelia wzywa słuchaczy słowa Bożego, aby zadali sobie pytanie, czy są wierni swojemu Mistrzowi, Jezusowi Chrystusowi. Nie wystarczy bowiem poprzestawać tylko na powtarzaniu słów Mistrza, ale trzeba najpierw własnym życiem pokazać, że nimi się żyje na co dzień.

2. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych połączonej z nawiedzeniem cmentarza. Przyjmujemy w listopadzie na wypominki roczne, które są przed mszami niedzielnymi. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 wypominki oktawalne i różaniec.

3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii: w czwartek- rocznicę poświęcenie Bazyliki Laterańskiej; w piątek- św. Leona Wielkiego, a w sobotę- św. Marcina z Tours.

4. W sobotę 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - Święto Narodowe. W naszych modlitwach polecajmy sprawy naszej Ojczyzny i tych wszystkich, którzy ją kształtują. Polecajmy także pomordowanych przez hitleryzm i komunizm, którzy oddali życie za wolność Polski. Porządek niedzielny mszy świętych. Na Mszy o 10.30 poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

5. Odnowiliśmy sprzęt nagłaśniający na cmentarz i procesję Bożego Ciała. Koszt nowego zestawu i przeróbki 3 starych kolumn to 4 400 złotych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić IX Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będzie też zbierana do puszek ofiara na pomoc chrześcijanom najbardziej prześladowanym. O jej przeprowadzenie prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Żywy Różaniec.

7. Jutro, w poniedziałek o godz. 16.30 w pokoju przy kancelarii spotkanie formacyjne wdów. Zapraszamy nowych wdowców i wdowy.

8. W piątek po Mszy wieczornej spotkanie katechetów na plebani.

9. Nasi Rycerze Kolumba zapraszają parafian na nowy film pt. "Proroctwo". Pokaz filmu odbędzie się w naszym kościele, po mszy wieczornej, 12 listopada. Wstęp oczywiście bezpłatny".

10. W sobotę 2 grudnia zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia na obchody 26 rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy codziennie po Mszy wieczornej, w niedzielę w sklepiku.

11. Polecamy prasę katolicką. Różaniec, Anioł Stróż. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Co byśmy zrobili bez czyśćca – Jak rozumieć czyściec?

12. Jednego mamy tylko Pana. Jest nim Jezus Chrystus. Niech On nam błogosławi.