foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Przeglądzie Chórów pn. „W hołdzie niepodległej”

Parafia na FB


Ogłoszenia duszpasterskie
 
Rocznica poświęcenia własnego Kościoła

1.  Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby Bożej. Podziękujmy dziś Bogu  za nasza świątynię i módlmy się za jej budowniczych: ks. prałata Józefa Kucharskiego oraz wszystkich darczyńców i dobrodziejów. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego utrzymanie. Na tym miejscu dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomagają w cotygodniowym sprzątaniu naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł na kościół.

2.  W środę, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą o godz.7.30,9.00,10.30 i 18.00.Natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 11.45 procesja i modlitwy wypominkowe za zmarłych, a ok. godz 13.00 Msza święta. Ofiary składane w tym dniu w kościele i na cmentarzu są przeznaczone na WSD we Włocławku.

3.  W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 7.00,  9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej różaniec i wypominki przez całą oktawę - w niedzielę po Mszy o godz. 16.00. W czwartek kancelaria parafialna nieczynna. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na wspólną adoracje do kaplicy BM na godz. 17.00 zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 4.  W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Natomiast w sobotę -pierwsza sobota miesiąca- Msza św. o godz. 18.00 i różaniec. W piątek o godz. 17.30 -katecheza chrzcielna.

5.  Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. W oktawie Wszystkich Świech można zyskać nawiedzając cmentarz odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za swoich zmarłych.

6.  Zapraszamy parafian w najbliższy wtorek 31 października na „Bal Wszystkich Świętych”. Zachęcamy, aby uczestnicy, przebrali się za postać dowolnego Świętego lub Świętej. Zaproszenie kierujemy do wszystkich grup wiekowych. Rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym dla dzieci o godz. 17:00,  po czym dzieci z opiekunami prosimy o przejście na salkę katechetyczną przy plebani. Ok. godz. 20:00 po różańcu i procesji ze świecami liczymy na włączenie się do zabawy młodzieży gimnazjalnej i dorosłych.

7.  Polecamy prasę katolicką. Różaniec, Anioł Stróż. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Niebo dla wszystkich – Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych?

8.  Zapraszamy mężczyzn chcących pogłębić swoją wiarę, do udziału w „oblężeniu jasnej Góry w dniu 4 listopada. Szczegóły i kontakt telefoniczny do zapisania są podane w gablocie na plakacie przed kościołem.

9.  W niedzielę 5 listopada od 8.30 do 16.30 w centrum dializ przy ul. AK 7 będzie bezpłatne badanie krwi. Ulotki są przy wyjściu ze świątyni.

10.  W tym tygodniu pan organista dostarczy opłatek wigilijny mieszkańcom ul. Paderewskiego i 11 Listopada.

11.  Niech udział w Eucharystii przyczyni się do otwarcia świątyni naszych serc. Niech pozwoli nam dostrzec zło grzechu, doda sił do walki z nim oraz zapoczątkuje autentyczna przemianę. Niech Boże słowo zrealizuje się w naszym życiu.