foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB


Ogłoszenia duszpasterskie
 
Rocznica poświęcenia własnego Kościoła

1.  Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby Bożej. Podziękujmy dziś Bogu  za nasza świątynię i módlmy się za jej budowniczych: ks. prałata Józefa Kucharskiego oraz wszystkich darczyńców i dobrodziejów. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego utrzymanie. Na tym miejscu dziękujemy wszystkim parafianom, którzy pomagają w cotygodniowym sprzątaniu naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł na kościół.

2.  W środę, 1 listopada, obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą o godz.7.30,9.00,10.30 i 18.00.Natomiast na cmentarzu komunalnym o godz. 11.45 procesja i modlitwy wypominkowe za zmarłych, a ok. godz 13.00 Msza święta. Ofiary składane w tym dniu w kościele i na cmentarzu są przeznaczone na WSD we Włocławku.

3.  W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte o godz. 7.00,  9.00, 16.00 i 18.00. Po Mszy wieczornej różaniec i wypominki przez całą oktawę - w niedzielę po Mszy o godz. 16.00. W czwartek kancelaria parafialna nieczynna. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na wspólną adoracje do kaplicy BM na godz. 17.00 zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

 4.  W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Natomiast w sobotę -pierwsza sobota miesiąca- Msza św. o godz. 18.00 i różaniec. W piątek o godz. 17.30 -katecheza chrzcielna.

5.  Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. W oktawie Wszystkich Świech można zyskać nawiedzając cmentarz odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który można ofiarować za swoich zmarłych.

6.  Zapraszamy parafian w najbliższy wtorek 31 października na „Bal Wszystkich Świętych”. Zachęcamy, aby uczestnicy, przebrali się za postać dowolnego Świętego lub Świętej. Zaproszenie kierujemy do wszystkich grup wiekowych. Rozpoczniemy Nabożeństwem Różańcowym dla dzieci o godz. 17:00,  po czym dzieci z opiekunami prosimy o przejście na salkę katechetyczną przy plebani. Ok. godz. 20:00 po różańcu i procesji ze świecami liczymy na włączenie się do zabawy młodzieży gimnazjalnej i dorosłych.

7.  Polecamy prasę katolicką. Różaniec, Anioł Stróż. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuł: Niebo dla wszystkich – Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych?

8.  Zapraszamy mężczyzn chcących pogłębić swoją wiarę, do udziału w „oblężeniu jasnej Góry w dniu 4 listopada. Szczegóły i kontakt telefoniczny do zapisania są podane w gablocie na plakacie przed kościołem.

9.  W niedzielę 5 listopada od 8.30 do 16.30 w centrum dializ przy ul. AK 7 będzie bezpłatne badanie krwi. Ulotki są przy wyjściu ze świątyni.

10.  W tym tygodniu pan organista dostarczy opłatek wigilijny mieszkańcom ul. Paderewskiego i 11 Listopada.

11.  Niech udział w Eucharystii przyczyni się do otwarcia świątyni naszych serc. Niech pozwoli nam dostrzec zło grzechu, doda sił do walki z nim oraz zapoczątkuje autentyczna przemianę. Niech Boże słowo zrealizuje się w naszym życiu.