foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak i złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.

2.  Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną; podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, którzy go słuchają. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami.

3.  W liturgii kościoła patronem dnia dzisiejszego jest św. Jan Paweł II, a w sobotę wspominamy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

4.  Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia.

5.  W piątek o godz. 17.30 katecheza chrzcielna, zapraszamy wszystkich rodziców i chrzestnych, którzy w listopadzie będą chrzcili swoje dzieci.

6.  W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie konsekracji  naszego kościoła parafialnego. Z racji piątej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na budujące się w diecezji kościoły.

7.  Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

8.  Można zgłaszać wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym. Początek procesji o godz11.45, po niej Msza Święta. Karty wspominkowe są wyłożone przy wyjściach ze świątyni.

9.  Dziękujemy Bractwu Eucharystycznemu na czele z panią Wiesławą Górską za inicjatywę, znalezienie, ufundowanie i sprowadzenie z Włoch figury Matki Bożej Miłosierdzia. Figura jest wykonana z marmuru Carrara i będzie umieszczona w Kaplicy miłosierdzia Bożego.

10.  Dziękujemy za jedną ofiarę stuzłotową na kościół. Bóg zapłać. 

11.  Dzisiaj w sieradzkiej Farze o godz. 19.00 ostatni z koncertów organowych w ramach festiwalu sieradzka jesień.

12.  Również dzisiaj zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących w październiku swój jubileusz małżeński na Mszę o godz. 12.00, podczas której zostaną odnowione przyrzeczenia i błogosławieństwo małżonków.

13.  Polecamy prasę katolicką. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy na czasie artykuł: Co robią rezydenci? – czyli o zadaniach i wynagrodzeniach lekarzy-rezydentów.

14.  W ostatni piątek października czynna będzie od 18.30 do 19.30 poradnia teologiczna w pokoju przy kancelarii.

15.  Każdy z nas jest zaproszony, by włączyć się w misyjne dzieło Kościoła. Tu gdzie jesteśmy też mamy głosić Jezusa, być Jego uczniami.