foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. Zadajmy sobie dziś pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2.  Obchodząc w tym roku 100. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele-dzieci o godz. 17.00, dorośli po Mszy o godz.18.00, a w niedzielę po godz. 16.00, albo indywidualnie w naszych domach. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek -św. Jadwigę Śląską; we wtorek - św. Antoniego Antiocheńskiego; w środę - św. Łukasza-patrona służby zdrowia; w piątek - św. Jana Kantego; w sobotę- bł. Jakuba Strzemię.

3.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli w ubiegłą niedzielę Fundację Papieską im. Jana Pawła II.

 4.  Dziękujemy też za 2 ofiary na kościół na sumę 400 zł. Jedną  z nich -300 zł. złożyli pielgrzymi uczestniczący w ,,Różańcu do Granic”. Organizatorce tej pielgrzymki w której uczestniczyło ponad 60 osób, pani Urszuli  Kuras dziękujemy za trud jej zorganizowania.

5.  We  wtorek  o godz. 18.00 Mszy świętej przewodniczył będzie o. Józef Witko, a w czwartek o godz. 18.00 Msza o rychłą kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki z intencji solidarności ziemi sieradzkiej.

6.  Dzisiaj  o godz. 18.00  w naszym kościele  drugi koncert muzyczny w ramach festiwalu muzycznego, którego głównym organizatorem jest starostwo sieradzkie. Zapraszamy.

7.  Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje. Również za tydzień o godz. 17.15 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

8.  Dziś o g. 18.00 Rycerze Kolumba zapraszają na mszę rycerską, a po eucharystii na spotkanie również nowych mężczyzn pragnących wstąpić w szeregi rycerzy"

9.  Można zgłaszać wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu-karteczki do nich są wyłożone przy wyjściach z kościoła.

10.  Dziś po Mszy p 10.30 kolejna konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.

11.   Zachęcamy do lektury pism katolickich. Na ekrany kin wchodzi film o św. Maksymilianie pt. „Dwie korony”. Organizowany jest wyjazd do Zduńskiej Woli w dniu 17 października na godz. 18.00. Informacje u p. Uli Kuras. Film ten też można zobaczyć także w sieradzkim centrum kultury już jutro o godz. 17.00 i 19.00, a także w dniach od 19 do 24 października w tych samych godzinach.

12.  W niedziele za tydzień zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących w październiku swój jubileusz małżeński na Mszę o godz. 12.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczenia i błogosławieństwo małżonków. Małżonków zainteresowanych wspólnotą Domowego Kościoła zapraszamy po zakończeniu tej mszy św. na krótkie spotkanie do domu katechetycznego.

13.  Niech Pan ubogaci nasze życie swoim błogosławieństwem.