foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ekstremalna Droga Krzyżowa

edk awatar 160 160

                  

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. Zadajmy sobie dziś pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2.  Obchodząc w tym roku 100. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele-dzieci o godz. 17.00, dorośli po Mszy o godz.18.00, a w niedzielę po godz. 16.00, albo indywidualnie w naszych domach. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek -św. Jadwigę Śląską; we wtorek - św. Antoniego Antiocheńskiego; w środę - św. Łukasza-patrona służby zdrowia; w piątek - św. Jana Kantego; w sobotę- bł. Jakuba Strzemię.

3.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli w ubiegłą niedzielę Fundację Papieską im. Jana Pawła II.

 4.  Dziękujemy też za 2 ofiary na kościół na sumę 400 zł. Jedną  z nich -300 zł. złożyli pielgrzymi uczestniczący w ,,Różańcu do Granic”. Organizatorce tej pielgrzymki w której uczestniczyło ponad 60 osób, pani Urszuli  Kuras dziękujemy za trud jej zorganizowania.

5.  We  wtorek  o godz. 18.00 Mszy świętej przewodniczył będzie o. Józef Witko, a w czwartek o godz. 18.00 Msza o rychłą kanonizację ks. Jerzego Popiełuszki z intencji solidarności ziemi sieradzkiej.

6.  Dzisiaj  o godz. 18.00  w naszym kościele  drugi koncert muzyczny w ramach festiwalu muzycznego, którego głównym organizatorem jest starostwo sieradzkie. Zapraszamy.

7.  Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje. Również za tydzień o godz. 17.15 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

8.  Dziś o g. 18.00 Rycerze Kolumba zapraszają na mszę rycerską, a po eucharystii na spotkanie również nowych mężczyzn pragnących wstąpić w szeregi rycerzy"

9.  Można zgłaszać wypominki roczne, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu-karteczki do nich są wyłożone przy wyjściach z kościoła.

10.  Dziś po Mszy p 10.30 kolejna konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św.

11.   Zachęcamy do lektury pism katolickich. Na ekrany kin wchodzi film o św. Maksymilianie pt. „Dwie korony”. Organizowany jest wyjazd do Zduńskiej Woli w dniu 17 października na godz. 18.00. Informacje u p. Uli Kuras. Film ten też można zobaczyć także w sieradzkim centrum kultury już jutro o godz. 17.00 i 19.00, a także w dniach od 19 do 24 października w tych samych godzinach.

12.  W niedziele za tydzień zapraszamy wszystkich małżonków obchodzących w październiku swój jubileusz małżeński na Mszę o godz. 12.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczenia i błogosławieństwo małżonków. Małżonków zainteresowanych wspólnotą Domowego Kościoła zapraszamy po zakończeniu tej mszy św. na krótkie spotkanie do domu katechetycznego.

13.  Niech Pan ubogaci nasze życie swoim błogosławieństwem.