foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.

2.  Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy o godz. 16.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wszystkie dzieci, które w tym roku otrzymują fragmenty puzzli nawiązujących do objawień Matki Boskiej w Fatimie. Zachęcamy dzieci, gdyż w minionym tygodniu zostawało ok. 50 obrazków, a dzieci było ok. sto osób.

3.  W środę o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii, a w czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie różańcowym spotkanie apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

4.  W sobotę przypada dzień nauczycieli i wychowawców. Polećmy ich w naszych modlitwach, aby dobry Bóg obdarzył ich błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami, a dla zmarłych prośmy o dar życia wiecznego.

5.  Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski, w ramach którego przypominana jest nauka papieża Polaka i tradycyjnie zbierane są ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II, która wspiera uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Dziękujemy za ofiary, a młodzieży za trud przeprowadzenia zbiórki.

6.  Dziękujemy za 2 ofiary na kościół na sumę 250 złotych.

7.  Dzisiaj po Mszy o godz. 18.00 w ramach festiwalu muzycznego, a także XVII Dnia Papieskiego koncert organowy w naszym kościele. Również zapraszamy na koncert za tydzień. Wstęp wolny.

8.  W piątek, trzynasty dzień miesiąca, zakończenie objawień fatimskich, które miały miejsce przed stu laty. Po różańcu wspólnym ok. godz. 19.00 wspólnoty poprowadzą 2 części różańca – część radosną i światła. O godz. 20.00 czuwanie fatimskie z częścią chwalebną, konferencja i procesją ze świecami.

9.  Za tydzień zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. na kolejną konferencję po Mszy o godz. 10.30.

10.  Można już zapisywać swoich bliskich zmarłych na wypominki roczne, oktawę i jednorazowe na cmentarzu.

11.  Polecamy czasopisma katolickie: Anioł Stróż, Miłujcie się, W naszej rodzinie, Różaniec, nasz tygodnik „Idziemy”, w którym polecamy artykuł o największej ambonie świata, czyli artykuł o jednym z portali znajdującym się w internecie. W sklepiku są kalendarze ścienne i rolników. 

12.  Dobrze jest należeć do winnicy Pana. Powróćmy do naszych życiowych spraw i obowiązków z tym przekonaniem i Bożym błogosławieństwem.