foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB


Ogłoszenia duszpasterskie
1.  W październiku kościół przypomina nam o modlitwie różańcowej, zwłaszcza w 100 rocznicę objawień maryjnych w Fatimie, która przeżywamy w tym roku. Zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy tez indywidualnie. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy o godz. 16.00. Od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci. W tym roku dzieci otrzymywać będą po różańcu fragmenty układanki związane z objawieniami fatimskimi. Na zakończenie konkurs dla najwytrwalszych.

2.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na wspólną adorację do kaplicy BM na  godz. 17.00 zakończonej indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W pierwszy piątek miesiąca-spowiedź od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Zapraszamy też do udziału w pierwszej sobocie miesiąca o godz. 18.00.

 3.  W poniedziałek w liturgii wspominamy - aniołów Stróżów, w środę - św. Franciszka z Asyżu, w czwartek - rocznicę poświecenia bazyliki katedralnej we Włocławku, w piątek - św. Faustynę Kowalską. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 po świecenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Po Mszy i nabożeństwie różańcowym - procesja do Kaplicy Miłosierdzia Bożego – w drodze Koronka, a na zakończenie oddanie czci relikwiom św. Faustyny Kowalskiej.

4.  W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium św. Faustyny w Świnicach Warckich. W tym dniu będzie miała też miejsce akcja "Ratuj  Różańcem Polskę i Świat” - będzie to modlitwa różańcowa na granicach Polski. Od nas jedzie też autokar do Zgorzelca. Spotkanie organizacyjne 3 X po Mszy wieczornej. Wszystkich, którzy nie mogą jechać na granice Polski, zwłaszcza członków wspólnot, zapraszamy na godz. 14.00 (godzina w której się rozpoczyna modlitwa różańcowa wzdłuż całej granicy Polski) do Kaplicy Miłosierdzia Bożego przed Najświętszy Sakrament, aby odmówić 3 pierwsze części różańca. Czwarta część zostanie odmówiona w ramach pierwszej soboty miesiąca po mszy św. o godz. 18.00.

5.  W przyszłą niedzielę 8 a także 15 października, przy znacznym udziale starostwa powiatowego i Pana Starosty po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy koncert organowy w ramach Festiwalu muzycznego organizowanego przez Błażeja Musiałczyka - organistę w katedrze oliwskiej. Dziś pierwszy koncert w kolegiacie o godz. 19.00. Program wszystkich koncertów i kogo będziemy gościć znajduje się na plakacie przed kościołem.

6.  Dziękujemy za jedna ofiarę na kościół w wysokości 200 złotych.

7.  Jutro w poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie formacyjne wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe wdowy.

8.  W przyszłą niedzielę , 8 października  - Dzień Papieski. Młodzież z naszej parafii będzie zbierała do puszek ofiary na stypendia dla biednej ale uzdolnionej młodzieży. Jest to żywy pomnik budowany św. Janowi Pawłowi II.

9.  Polecamy czasopisma katolickie: Anioł Stróż, Miłujcie się, nasz tygodnik „Idziemy”, w którym jest wiele artykułów na temat różańca.

10. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.