foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  W ,,Modlitwie Pańskiej mówimy: ,,i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcą”- to wezwanie zawiera również dzisiejsza liturgia słowa. Wszelką więc odpłatę za popełnione przeciw mnie grzechy powinniśmy pozostawić Bogu. Czy jednak tak żyjemy? Czy nie ma w naszym życiu jakichś zastarzałych waśni, które nie pozwalają nam i naszym bliźnim trwać w bliskości Boga? Jeżeli tak jest to warto podjąć trud , by tę sytuację zmienić.

2.  Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć sobie jego życie i zadać pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość i pobożność?

3.  Msze Święte, podczas których w szczególny sposób będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin,  będą odprawiane w czwartą niedzielę każdego miesiąca o godz. 12:00. W najbliższą niedzielę, tj  24 września  zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małżeństwom, które w miesiącu wrześniu obchodzą rocznicę swojego ślubu.

 

4.  W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę o godz. 18.00 w int. śp. ks. prał. Józefa Kucharskiego budowniczego kościoła i pierwszego proboszcza parafii w 12 rocznicę śmierci. Jest to także dekanalny dzień modlitw za zmarłych kapłanów.

5.  Za tydzień zapraszamy na pierwszą konferencję dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. po Mszy o godz. 10.30, natomiast o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych. Prosimy  parafian o włączenie się  w prace tego zespołu dbającego żywą liturgię w naszej parafii i czynne w niej uczestnictwo. Nadal zapraszamy nowych chłopców do bycia ministrantem – służeniu Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapraszamy także do powrotu dorosłych panów do grupy ministrantów seniorów.

6.  W sobotę 7.10 Koło żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Świnic Warckich – miejsca narodzin i chrztu św. Faustyny Kowalskiej na Kongres Różańcowy. Koszt 15 zł.

7.  W sobotę 14.10 Koło Rycerstwa Niepokalanej organizuje pielgrzymkę do Niepokalanowa w 100-lecie powstania Rycerstwa Niepokalanej. Koszt 35 zł. Zapisy na obie pielgrzymki codziennie po Mszy św. wieczornej przy głównym wyjściu z kościoła.

8.  Młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania prosimy o pobranie ze strony parafialnej deklaracji. Wypełnioną deklarację złoży za tydzień w niedziele na Mszy o godz. 9.00. Pierwsze spotkanie odbędzie się w ostatni piątek – 29 września po Mszy wieczornej.

9.  Dziękujemy za jedną ofiarę na ogrzewanie kościoła w wysokości 200 zł.

10. Rycerze Kolumba w naszej parafii podejmują inicjatywę modlitwy różańcowej mężczyzn w intencji swoich żon. Szczegóły znajdują się na ulotkach przy wyjściach z świątyni. Mężczyzn chcących wziąć udział w tej formie modlitwy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy Św. Informacje także w kancelarii parafialnej.

11. Przyjmijmy Boże błogo sławieńsko na kolejny tydzień naszych zajęć.