foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedna z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, o którym wspomina prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus. Czy jednak mamy dziś odwagę by upomnieć swego brata?

2.  Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów przez dzieci i młodzież. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowań swych dzieci bierzmowania oraz do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej - pierwsze dla nich spotkanie będzie za dwa tygodnie 24 września po Mszy o 10.30

3.  W środę trzynasty dzień miesiąca - dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie wspólnoty parafialne poprowadzą dwie części różańca, a o godz. 20.00 kapłan poprowadzi część chwalebną różańca świętego. Następnie procesja Fatimska ze świecami.

4.  W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu jest krzyż, czy my i nasi bliscy noszą ten symbol wiary na sobie.

 5.  Wszystkich zainteresowanych poznawaniem Pisma świętego zapraszamy na krąg biblijny w czwartek po wieczornej Mszy św.

6.  Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca, Rycerstwa Niepokalanej i Różańca Rodziców za Dzieci w kaplicy Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy nowe osoby kochające modlitwę różańcową.

7.  Zapraszamy nowych chłopców do bycia ministrantem – służeniu Panu Jezusowi przy ołtarzu. Zapraszamy także do powrotu dorosłych panów do grupy ministrantów seniorów.

8.  Przy wyjściu głównym można zabrać ze sobą informator ośrodka konferencyjno – rekolekcyjnego archidiecezji łódzkiej w Porszewicach.

9.  Dziękujemy za jedną ofiarę na kościół w wysokości 100 zł.

10. Lokalna Rada Rycerzy Kolumba w Naszej parafii podejmuje inicjatywę modlitwy różańcowej mężczyzn w intencji swoich żon. Szczegóły znajdują się na ulotkach przy wyjściach z świątyni. Mężczyzn chcących wziąć udział w tej formie modlitwy prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po każdej Mszy Św. Informacje także w kancelarii parafialnej.

11. Zapraszamy na 35 pielgrzymkę ludzi pracy na Jasną Górę w dniu 17 września. Zapisy w biurze NSZZ Solidarność na ul. Kościuszki. Koszt pielgrzymki to 25 zł.

12. Dziękujemy dzisiaj Bogu za tegoroczne plony, a rolnikom, sadownikom i wszystkim pracującym dla polskiej wsi za podjęty trud. Oby nikomu nie zabrakło chleba, a rolnicy cieszyli się należną zapłatą za swą pracę. Dziękujemy panu staroście Mariuszowi Bądziorowi i p. wicestaroście za organizację dożynek i jarmarku. Jest też dzisiaj dobra okazja by podziękować Panu Staroście za piękne nowe chodniki i parkingi wokół kościoła i  remont jezdni.

13. Przyjmijmy Boże błogosławieńsko na kolejny tydzień naszych zajęć.