foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Przeglądzie Chórów pn. „W hołdzie niepodległej”

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie   


1.  W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz.16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci przeżywających pierwsze piątki miesiąca.

2.  Msza św. która miała być 1 września o godz. 8.00 będzie sprawowana o godz. 7.00.

3.  W piątek również swoje imieniny obchodzi mistrz – Idzi Matyszczak – nasz organista. Solenizantowi życzymy opieki patrona i bożych łask potrzebnych do pełnienia tak ważnej i zaszczytnej posługi w Liturgii Kościoła i w naszej parafii.

4.  W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej na godz. 18.00 na Mszę św., 15-to minutowe rozważanie tajemnic z życia Maryi i Jezusa, różaniec i procesję fatimską.

5.  Od przyszłej niedzieli zmiana porządku sprawowania Mszy świętych. Zamiast Mszy św. o godz. 20.00, powraca Msza o godz.16.00. Nastąpi też wznowienie katechez niedzielnych przed mszami świętymi.

 6.  Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca taca przeznaczona na inwestycje parafialne. Myślimy o odnowieniu nagłośnienia na cmentarz i Boże Ciało. Również w przyszłą niedzielę o godz 16.45 zapraszamy na spotkanie członków rady parafialnej, a o godz. 10.30 na Mszę św. zapraszamy wszystkie dzieci podczas której otrzymają specjalne błogosławieństwo oraz zostaną pobłogosławione ich przybory szkolne – zwłaszcza pierwszaków.

7.  Również za tydzień Rycerze Kolumba zapraszają na mszę świętą o godzinie 18.00 po której będzie uroczyste przyjęcie funkcjonariuszy w naszej Radzie. Zapraszamy również nowych mężczyzn, którzy chcą wstąpić w szeregi Rycerzy.

8.  Za dwa tygodnie 10 września zapraszamy już na 8 sieradzki jarmark powiatowy, czyli parafialno – powiatowe dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.30  i przemarsz na plac wojewódzki.

9.  Dziękujemy za jedną ofiarę z minionego tygodnia w wysokości 150 złotych.

10.  Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i już w pierwszy piątek przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym. Prosimy o pomoc w tym względzie wszystkich rodziców.

11.  Dzisiaj na życzenie Biskupa Ordynariusza zbiórka do puszek ofiar na pomoc poszkodowanym przez nawałnice i wichury. Dziękujemy za współczucie i wsparcie tej inicjatywy. A odnowie za przeprowadzenie tej zbiórki.

12.  Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę w czwartek 7 września do św. Józefa w Kaliszu, na coroczne spotkanie całej rodziny Radia Maryja. Zapisy codziennie po Mszy św. wieczornej a w niedzielę w sklepiku parafialnym do g. 13.00.

13.  Zachęcamy do lektury pism katolickich. W naszym tygodniku „Idziemy” polecamy artykuły poświęcone o obchodach 300- lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej oraz Dlaczego Polska jest w czołówce europejskich krajów, w których kwitnie handel ludźmi?

14.  Zespół Soli Deo zaprasza na wspólną modlitwę podczas wieczoru uwielbienia w najbliższą sobotę 2 września na godz. 20.00 do kaplicy BM.

15.  Bramy piekielne nie przemogą Kościoła, w którym trwamy. Prośmy, by nasza codzienność pełna była Bożej obecności, a Jego błogosławieństwo niech nas chroni i strzeże.