foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Przeglądzie Chórów pn. „W hołdzie niepodległej”

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie   
1.  Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życie ludzkiego.

2.  Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do "domu Ojca”.

3.  Pod wpływem dzisiejszej liturgii słowa warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?

4.  W ostatnich dniach przez nasz kraj przeszły nawałnice. Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki składa wszystkim kondolencje, którzy przezywają dotkliwą stratę bliskich i mienia. „Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o modlitwę w intencji poszkodowanych przez nawałnice, jak też przez pomoc materialną. Pomoc taką prowadzi caritas Polska, wysyłając SMS czy wpłatę na konto Caritas”. Szczegóły można znaleźć na stronach internetowych caritas.pl

 5.  W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; zechciejmy jak najlepiej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Msze święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

6.  W dniu 22 sierpnia wyrusza kolejna pielgrzymka sieradzka na Jasną Górę. O godz. 6.30 w sieradzkiej kolegiacie Msza św. na jej rozpoczęcie. Zachęcamy naszych parafian, zwłaszcza młodych, do wyruszenia na pielgrzymi szlak.

7.  Polecamy tygodnik ,,Idziemy”, a w nim m.in. Handel sacrum i Świętość z wyboru.

8.  Dzisiaj swoim świadectwem pracy na misjach dzieli się o. Jan pracujący od lat w Togo. Po Mszy św. zbierać będzie ofiary na cele misyjne, a także nabywać materiały i pamiątki misyjne. Wesprzyjmy go w miarę naszych możliwości. Ojcu Janowi dziękujemy za jego misyjne świadectwo i posługę słowa w naszej wspólnocie.

9.  Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy dnia 26 sierpnia. Zapisy po Mszy św. wieczornej przy głównym wyjściu z kościoła. Natomiast w sieradzkiej kolegiacie organizowana jest pielgrzymka do Torunia na dziękczynienie „W rodzinie” w dniu 2 września. Zapisy przyjmuje p. Anna Łacina.

10.  Zapraszamy do obejrzenia filmu pt.: Fatima. ostatnia tajemnica, nakręconego z okazji 100 rocznicy objawień, tym bardziej że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

11.  Niech przykład wiary kobiety kananejskiej zachęca nas do uczciwego przedstawiania Bogu, na czym nam zależy oraz wiary w to, że Wszechmogący jest w stanie to wszystko zrealizować. Przyjmijcie błogosławieństwo na tę życiodajną nadzieję.