foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Święty Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.

2. Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości a jej odrzucaniem. Dobry Bóg wspiera nas w życiu duchowym. Odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to co jest potrzebne do życie. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?

3. We wtorek, tj. 15 VIII, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych. Msze święte wg. porządku niedzielnego.

4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy ubiegłej niedzieli złożyli ofiary na paliwo do ogrzewania kościoła. Dziękujemy za 1 ofiarę indywidualną w wysokości 100 złotych.

5. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy dnia 26 sierpnia. Zapisy po Mszy św. wieczornej przy głównym wyjściu z kościoła.

6. W przyszłą niedzielę  kazania będzie głosił ks. Jan-Misjonarz z Togo w Afryce. Po Mszach świętych będzie możliwość wsparcia ofiarami Ojca Misjonarza.