XVII Niedziela Zwykła / 30 VII 2017 r./

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
1.  Najważniejszym przykazaniem i największym skarbem jest objawiona nam przez Chrystusa miłość do Boga i człowieka.

2.  Wędrując do różnych sanktuariów, oglądając piękne zjawiska przyrodnicze, zechciejmy sobie uświadomić, że w tych wspaniałych miejscach znaleźliśmy się, aby dawać  świadectwo o swojej miłości do Pana Boga i człowieka.

3.  Zbliża się sierpień, czas pielgrzymek udających się do sanktuariów maryjnych. Może więc warto podjąć udział w pielgrzymce, aby świadczyć o swojej bliskości z Bogiem i człowiekiem. Z Sieradzkiej Kolegiaty wyrusza 407 Piesza Pielgrzymka "Idźcie i głoście". Zapisy w Kolegiackiej kancelarii.

 4.  W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek ze spowiedzią od godz. 16.00 i Mszą św. z udziałem dzieci o godz. 16.30 oraz pierwsza sobota miesiąca ze Mszą św. o godz. 18.00, Komunią Świętą i różańcem. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych w domach.

5.  Spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Gietrzwałdu odbędzie się w piątek, 4 sierpnia po Mszy św. wieczornej w salce katechetycznej przy plebanii.

6.  1 sierpnia o godz. 17.00 przed pomnikiem poświęconym Niezwyciężonemu Miastu Warszawie odbędą się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a o godz. 18.00 w Teatrze Miejskim koncert patriotyczny. Wstęp wolny.

5.  Dziękujemy wszystkim parafianom i sympatykom za przyjęcie w środę pielgrzymów bydgoskich. Niech ten czyn miłosierdzia procentuje w Waszym życiu.

6.  Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca - taca inwestycyjna.

7.  Zamówiono 15 ton paliwa grzewczego na nowy sezon grzewczy.

8.  Dobry Bóg przez swoje błogosławieństwo błogosławi wszystkim - jednym ku umocnieniu, drugim ku nawróceniu. Przyjmijmy ten dar i  postępujmy z nim w życiu.