foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.  Kontynuując rozważanie dotyczące obsiewania naszych serc słowem Bożym, którego  słuchamy w liturgii słowa, dochodzimy do momentu, w którym uświadamiamy sobie, że sensem zasiewu jest zebranie dobrego plonu. Potrzeba więc zadać sobie zasadnicze pytanie: jaki plon przynosi zasiana w moim sercu wiara?

2.  Niewątpliwą pomocą w rozwoju wiary jest modlitwa. Warto więc postawić sobie kolejne pytanie, a mianowicie: na ile pomagam swojej wierze przez modlitwę?

3.  Przypomnijmy więc sobie dzisiaj o modlitwie porannej i wieczornej, a także o tej w ciagu dnia, chocby modlitwie ,,Anioł Pański”, którą możemy odmawiać trzy razy w ciągu dnia: rano, w południe i wieczorem. A także o innych formach modlitwy: różańcu czy koronce do Miłosierdzia Bożego.

4.  Zechciejmy wykorzystać w naszych modlitwach również rozważania znajdujace się w prasie katolickiej  np. w tygodniku ,,Idziemy”.

5.  W środę, 26 lipca ok. 18.30 dotrą do nas na nocleg pielgrzymi z Bydgoszczy. Bardzo prosimy naszych parafian  o przyjęcie ich i ugoszczenie. Apel Jasnogórski w tym dniu o godz. 21.00.

6.  Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Gietrzwałdu w dniach 17-18 sierpnia, w 140 rocznicę Objawień Matki Bożej. Szczegółowe informacje w gablocie.

7.  Dzisiaj rozpoczynamy ,,Tydzień św. Krzysztofa” pod hasłem :  Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata. Przyzywamy wstawiennictwa św. Krzysztofa i opieki Niepokalanej Matki Maryi nad kierowcami i podróżującymi. W imieniu MIVA Polska prosimy o wsparcie ofiarami akcji  1 grosz za 1 km, na środki transportu dla polskich misjonarzy  jako podziękowanie za szczęśliwe podróże. Po każdej  Mszy św. modlitwa za kierowców i poświecenie pojazdów.