foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
1.  Dojrzewające łany zbóż pobudzają nas do refleksji dotyczącej owocności naszej wiary i życia. Zwłaszcza, że dzisiejsza liturgia słowa ukazuje nam obraz żniw. Zadajmy więc sobie pytanie: jak to jest z tą nasza wiarą? Jakiego rodzaju glebą jest nasze serce?

2.  Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazja do pogłębienia wiary. Przez piękno przyrody niech przemawia do nas Bóg Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Pamiętajmy
o niedzielnej Mszy świętej.

3.  Czas wakacji to czas pielgrzymek. W dniu 26 lipca o godz. 18.30 przyjdą do nas na nocleg pielgrzymi z Bydgoszczy. Zaplanujmy sobie czas, żeby ich przyjąć.

 4.  Dzisiaj Msza św. o godz. 12.00 będzie opóźniona o pół godziny ze względu na udział w niej motocyklistów, którzy będą przeżywać piknik motocyklowy w Sieradzu. Cieszymy się, że organizatorzy nie zapomnieli o udziale we Mszy świętej. Witamy i pozdrawiamy wszystkich motocyklistów wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo i bezpieczną jazdę.

5.  Czytajmy tygodnik ,,Idziemy” śledząc na bieżąco wydarzenia związane z życiem Kościoła i rozwojem wiary w naszej Ojczyźnie.

6.  W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. Zapraszamy na modlitwę wszystkich kierujących pojazdami. Po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Będą też zbierane ofiary na pojazdy dla polskich misjonarzy w ramach akcji: ,,1 grosz za jeden  szczęśliwie przejechany kilometr”.

7.  Słuchać Ewangelii to znaczy żyć nią na co dzień, postępować tak, jak uczy nas Jezus. Niech błogosławieństwo umocni każdego z tu obecnych, aby usłyszana dzisiaj Ewangelia przyniosła obfity plon.