foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie   
1.  W czasie wakacji wyjeżdżamy poza miejsce naszego zamieszkania, chcemy tam jak najlepiej wypocząć i nabrać sił do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nami. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu.

2.  Czas wakacji to również okres pielgrzymkowy, z całego kraju wędrują pielgrzymi do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze, czy tez do innych miejsc. Może warto, abyśmy i my skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze. W dniu 26 lipca tradycyjnie dotrą do nas o godz. 18.30 pielgrzymi bydgoscy na nocleg. Już dziś zaplanujmy sobie czas, żeby ich przyjąć.

3.  W niedzielę 23 lipca z racji tygodnia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie pojazdów i zbiórka ofiar na pojazdy dla polskich misjonarzy.

4.  W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.00 będzie opóźniona o pół godziny  z racji pikniku motocyklistów.

5.  Dziękujemy za ofiarę z minionego tygodnia na kościół w wysokości 150 złotych.

6.  W salkach katechetycznych 12 i 25 lipca o godz. 16.30 odbędą się spotkania z dzielnicowymi, którzy omówią kwestie bezpieczeństwa osób starszych - m. in.: problem domokrążców, osób wyłudzających pieniądze na ,,wnuczka”,  zabezpieczanie się przed oszustwami przy podpisywaniu różnego rodzaju umów. Skorzystajmy z tej okazji.

7.  W dniu 13 lipca po Mszy i nabożeństwie wieczornym dwie części różańca - radosna i bolesna, poprowadzą wspólnoty. O godz. 20.00-Czuwanie Fatimskie. Pamiętajmy także w modlitwach o naszych parafianach, którzy udają się na pielgrzymkę do Fatimy na obchody setnej rocznicy objawień Matki Bożej. 

8.  Zachęcamy do czytania lektury duchowej i pism katolickich. W naszym tygodniu „Idziemy” polecamy m. in. artykuł: Wiara przy nadziei – O diagnostyce prenatalnej, chorych dzieciach w łonach matek, trudnych rozmowach z rodzicami i braku zrozumienia dla życia w każdej fazie ze strony zwolenników aborcji.

9.  Na wzór naszego Pana, mamy stawać się ostoja dla tych, którzy szukają pomocy i ratunku. Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do wypełniania tego zadania.