13 niedziela zwykła /2 lipca 2017 roku/

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie   
1.    Liturgia słowa zachęca nas do pozytywnej odpowiedzi na powołanie, jakim Bóg obdarzył człowieka. Pójście jednak za tym wezwaniem oznacza rezygnację z wszystkich dotychczas ważnych spraw, bo trzeba być w pełni wolnym, aby pójść za Chrystusem. Czy jestem na tyle wolny, aby pójść za Chrystusem i głosić Go innym?

2.    Polećmy w naszych osobistych modlitwach sprawę powołań do kapłaństwa i życie zakonnego. Skorzystajmy z okazji, jaką daje nam pierwszy czwartek miesiąca.

3.    W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź św. w piątek od godz 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych po domach.

 4.    Przypominając hasło tegorocznego roku duszpasterskiego ,,Idźcie i głoście”, zechciejmy też sami podjąć głoszenie Dobrej Nowiny wśród tych, których spotkamy na naszej drodze życia.

5.    Polecamy tygodnik ,,Idziemy”, a w nim artykuły: Zależy nam na życiu – o ważnych  tematach szczególnie przed wakacjami oraz Czas ojców – Do czego to prowadzi, jeśli ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi po 5 min. na dobę? – pisze Krzysztof Ziemiec.

6.    Dziękujemy za 1 ofiarę na kościół w wysokości 100 zł.

7.    Dziękujemy rodzicom tych ministrantów, którzy pomogli w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu w góry, zapraszamy także kolejnych chłopców do wejścia we wspólnotę ministrancką.

8.    Niech Boże błogosławieństwo pozostaje z nami i otwiera na moc Ducha Świętego, abyśmy żyli radykalnie Ewangelią.