foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  W czwartek o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. Ofiary składane w tym dniu są przeznaczone na rzecz asysty. Na zakończenie błogosławieństwo wianków i ziół. Po nim zapraszamy wszystkie osoby zaangażowane w asystę na wspólne spotkanie piknikowe. Dziękujmy firmie BOROWINA za pomoc w jego zorganizowaniu. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy o godz. 16.00.

2.  W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w naszej parafii odpust. Msze święte będą sprawowane o godz.8.00 - Msza święta na zakończenie roku szkolnego, o godz.9.00, 10.30, 16.00 i o godz. 18.00 - suma odpustowa pod przewodnictwem J. E. Księdza Biskupa Wiesława Meringa - Biskupa Włocławskiego. W czasie tej Mszy świętej uroczyście zostaną wprowadzone do kościoła relikwie św. Jana Pawła II oraz nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Zapraszamy na tę Eucharystię, chór ,,Cantate Deo”, asystę procesyjną, wszystkich ministrantów, wspólnoty parafialne, parafian oraz gości. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.  W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wskazywał na Chrystusa jako na zapowiedzianego Zbawiciela świata.

4.  Również w sobotę grupa ministrantów wraz z opiekunem ks. Januszem wyjeżdżają na wakacyjny wyjazd w góry do Zakopanego. Dziękujemy firmie MONTER z Sieradza za wsparcie finansowe tego wyjazdu, jeśli by jakaś firma również chciałaby wspomóc, to prosimy kontaktować się z ks. opiekunem. Nadal zapraszamy chłopców do wstępowania w szeregi ministrantów.

5.  Spotkania dla kandydatów do bierzmowania od poniedziałku do czwartku o 19.00,  a w środę spowiedź przed przyjęciem tego sakramentu.

6.  Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej. Polecamy tygodnik ,,Idziemy” Biblia do słuchania – Pięciuset aktorów nagrywa właśnie największy audiobook w Europie oraz Nawrócenie na ojcostwo – Czy każdy mężczyzna stworzony jest do ojcostwa.

7.  Dziękujemy za jedną ofiarę z minionego tygodnia na kościół w wysokości 1000 złotych.

8.  Pan jest dobrym Pasterzem swojego ludu, Zbawicielem ubogich i chorych oraz Zwiastunem Dobrej Nowiny. Prośmy go, byśmy nie byli zdezorientowani i zmęczeni niczym owce pozbawione pasterza.