foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym okresie nie przystąpimy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech.

2.  We wtorek – 13 czerwca – dzień fatimski. o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dwie części różańca – radosną i światła poprowadzą wspólnoty. o 20.00 czuwanie fatimskie i procesja ze świecami. Z okazji jubileuszu objawień fatimskich został zakupiony ornat fatimski na kwotę 600 zł.

3.  W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Porządek niedzielny mszy świętych. Tradycyjnie po Mszy świętej o godz. 16.00 w procesji Chrystus będzie wędrował ulicami naszego miasta. Przygotujmy się do tego wydarzenia zarówno duchowo przez sakrament pokuty, jak i zewnętrznie przez przygotowanie 4 ołtarzy i udekorowanie naszych mieszkań. Prosimy wspólnoty parafialne o podjęcie tego trudu.

 Zapraszamy asystę procesyjną, nasz chór ,,Cantate Deo”, ministrantów i dzieci I Komunijne zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatków, próba dla tych dzieci w najbliższą środę o godz. 19.00. Niech udział w tej uroczystości będzie manifestacją naszej wiary i miłości wobec Jezusa Chrystusa.
Dziś po Mszy o 16.00 spotkanie asysty przy salkach katechetycznych. 

 4.  Jutro, w poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie formacyjne wdów. Zapraszamy nowe osoby chcące przygotować się do konsekracji swego wdowieństwa.

5.  W piątek, 23 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego  - odpust parafialny. Na sumie odpustowej o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Biskup Wiesław Mering nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Podczas tej uroczystości odbędzie się też wprowadzenie relikwii I stopnia świętego Jana Pawła II, które następnie zostaną umieszczone w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

6.  Dziś zapraszamy na godz. 18:00 na KONCERT UWIELBIENIA przy Klasztorze Sióstr Urszulanek.  Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie, organizowane na wzór koncertów muzyki religijnej, które odbywają się w całej Polsce w okolicach święta Bożego Ciała. Wiele artykułów o tym święcie znajdziemy także w dzisiejszym tygodniku: ,,Idziemy”. Zachęcamy do lektury.

7.  Niech błogosławieństwo w imię Trójcy Świętej umocni nasze czyny, by były zgodne z przyrzeczeniami naszego chrztu.