foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
 1.  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnieniem ukoronowania całego życie mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed Wniebowstąpieniem zostawia swój testament: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody ...”Czy jestem wierny temu testamentowi?

2.  Trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłana Ducha Świętego.

3.  Do końca maja trwają nabożeństwa maryjne, a od pierwszego czerwca rozpoczną się nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

4.  W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – wspólna adoracja w kaplicy BM od godz. 17.00, pierwszy piątek - spowiedź od godz. 16.00 i pierwsza sobota miesiąca.

5.  Dziękujemy rodzicom dzieci z Trzeciej grupy komunijnej za dar ołtarza w formie pieniężnej w wysokości 1925 złotych. Dzięki ofiarom z trzech grup mogliśmy sfinansować w całości nagłośnienie zewnętrzne naszego kościoła. Dziękujemy dzieciom z trzeciej grupy za ofiarę na misje dla dzieci w wysokości 1894,71zł.

6.  Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

7.  W dniu dzisiejszym o godz.10.30 uczniowie czwartych klas przeżywają Komunię świętą rocznicową. Jest to doskonała okazja by dzieci zapytały siebie: czy pogłębiła się moja przyjaźń z Jezusem przez ten rok? Czy odprawiłem 9 pierwszych piątków miesiąca? Czy bardziej kocham Jezusa? Dziękujemy za przygotowanie dzisiejszej uroczystości katechetom, a ks. Maciejowi za przewodniczenie liturgii.

8.  W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

9.  Zachęcamy chłopców do służby ministranckiej, szczególnie chłopców, którzy przyjęli w tym roku pierwszą Komunię. Zapisywać się można u ks. Janusza.

10. W niedzielę ,4 czerwca  Święto Dziękczynienia czasie Mszy świętych odmówienie Aktu Dziękczynienie i Zawierzenia Opatrzności Bożej. Będzie też przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. O przeprowadzenie zbiorki poprosimy Odnowę w Duchu Świętym.

11. Polecamy nowy numer czasopisma ,,Idziemy”, a w nim m. innymi : Prymas Tysiąclecia – Walka prymasa Wyszyńskiego z komunistami o zachowanie wolności Kościoła w Polsce oraz Na jaką pomoc w ramach programu „Za życiem” mogą liczyć rodziny, których dzieci dotknięte są niepełnosprawnością?

12. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 9-16 lipca br. Kto chciałby sie skorzystać prosimy się skontaktować z Ks. Januszem.

13. 11 czerwca 2017r. O godz. 18:00 w Klasztorze Sióstr Urszulanek przy ul. Dominikańskiej odbędzie się KONCERT UWIELBIENIA. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie, organizowane na wzór koncertów muzyki religijnej, które odbywają się w całej Polsce w okolicach święta Bożego Ciała. Usłyszymy utwory chrześcijańskie przeróżnego gatunku – od gospel po elektro pop, które łączy przesłanie uwielbiające naszego Pana. Wykona je 22-osobowy chór z pełnym zespołem muzycznym. Zapewniamy dużo radości i dobrej energii, a to wszystko, by głosić Dobrą Nowinę! Już dzisiaj po zakończeniu Mszy Świętej będziemy mogli usłyszeć namiastkę koncertu w wykonaniu reprezentacji zespołu. Jeśli ktoś zechciałby wspomóc organizację koncertu ofiarą, dziś po mszy pod kościołem organizatorzy będą zbierać datki do puszek. Z góry dziękujemy za wsparcie tego projektu!

14. W najbliższy piątek zaraz po nabożeństwie czerwcowym kolejne spotkanie kandydatów do bierzmowania. Ponieważ zbliża się już termin bierzmowania obecność wszystkich bezwzględnie obowiązkowa.

15. Dążmy do tego co w górze. Postępujmy tak, by na pewno spotkać  się z Chrystusem w niebie.