foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa obiecuje posłanie nam Ducha Świętego. Bo dopiero umocnieni Jego mocą nie zagubimy celu naszego życia.

2.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – czyli procesja z kościoła do krzyża, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących.

3.  Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. W najbliższy czwartek na godz. 19.00 zapraszamy parafian, a szczególnie z Zapsuty na nabożeństwo majowe przy krzyżu obok OSP - Zapusta Wielka. Pieśni i Litanię Loretańską poprowadzi nasz chór parafialny Cantate Deo.

4.  Od piątku rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna obejmuje Mszę świętą i specjalne modlitwy w czasie nabożeństwa po Mszy św.

5.  W następną niedzielę świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 10.30 komunia rocznicowa dla klas czwartych. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź święta.

6.  Dziękujemy rodzicom dzieci z drugiej grupy komunijnej za dar ołtarza w wysokości 1220 złotych. Ofiary w tym roku przeznaczone są na nagłośnienie zewnętrzne naszego kościoła, które wyniosło ponad 4 tysiące. Dziękujemy także za ofiarę na papieskie dzieło misyjne: dzieci komunijne – dzieciom misyjnym w wysokości 1818,07 zł.

7.  Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, która rzuca światło wiary na bieżące problemy.

8.  W przyszłą niedzielę o godz 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

9.  Dzisiaj przystępuje trzecia grupa dzieci naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. To niezwykły dzień dla was drogie dzieci i dla waszych rodzin. Jezus bardzo was kocha i możecie być pewne, że mocno was dzisiaj przytula wyrażając w ten sposób swoja miłość. Każde przyjęcie Komunii Świętej to takie przytulenie nas przez Jezusa do serca. Dajcie swoje serca dziś Jezusowi na zawsze. Niech On w nich mieszka- nie na chwilę, ale na zawsze. Zróbcie wszystko, żeby jak najczęściej dawać Jezusowi z pokorą swoje serce-On w nim na pewno zamieszka. Tego Wam życzę. Dziękuję ks. Januszowi za całoroczna formację i przewodniczenie dzisiejszej liturgii. Dziękuję panu katechecie Piotrowi za zaangażowanie. Dziękuję Rodzicom, którzy chętnie włączyli się w to dzieło. Życzę wszystkim miłej drugiej części.

10. W niedzielę 11 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy dla dzieci z rodzicami. Zapisy i bliższe informacje codziennie po wieczornej Mszy św.

11. Miejski ośrodek pomocy społecznej zaprasza na ósmy piknik informacyjno – promocyjny „MOPS i partnerzy”, który odbędzie się przed siedzibą MOPS-u, dnia 30 maja, od godz. 9.00 do 12.00.

12. W miniony piątek odbył się egzamin dla kandydatów do Bierzmowania. Tych którym nie powiodło się za pierwszym razem oraz tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć na egzamin w pierwszym terminie zapraszamy na kolejny termin egzaminu 25 maja tj. w najbliższy czwartek zaraz po nabożeństwie majowym.

13. ,,Nie zostawię was sierotami”- zapewniał swych uczniów Pan Jezus. Te słowa niech staną się mottem naszego wędrowania po ścieżkach życia w najbliższym tygodniu. Niech nas umocni Boże błogosławieństwo.