foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Najłatwiej poznajemy Chrystusa wtedy, gdy dokonuje się Jego misterium zbawcze. Zachęcajmy naszych bliskich do udziału we Mszy Świętej. Bo przecież w Eucharystii wsłuchujemy się w słowo Boże, posilamy Ciałem Pańskim, przyjmujemy Boże błogosławieństwo.

2.  Dla pogłębienia zarówno swojej wiedzy o Mszy Świętej, jak i wiary, warto zapoznać się z odpowiednią literaturą na ten temat. Warto też przeczytać List o świętowaniu niedzieli świętego Jana Pawła II.

3.  Od jutra rozpoczynamy maj, w którym szczególnie czcimy Najświętszą Maryję Pannę. Nabożeństwa majowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy też o udekorowanie przydrożnych krzyży i kapliczek.

4.  W środę - 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek niedzielny Mszy świętych. W tym dniu po każdej Mszy do południa, a po południu przed Mszą będziemy przez modlitwę różańcową prosić o Boże błogosławieństwo dla ojczyzny.

5.  W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację do kaplicy BM na godz. 17.00, zakończoną indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6.  W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca - spowiedź od godz. 16.00, a o godz16.30 - Msza św. z udziałem dzieci praktykujących pierwsze piątki miesiąca.

7.  W sobotę - I sobota miesiąca. Zapraszamy na godz. 18.00 wszystkich praktykujących nabożeństwo wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.

8.  W piątek o godz. 17.30 - katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. A po Mszy wieczornej spotkanie z kandydatami do Bierzmowania w kaplicy BM.

9.  W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 I grupa dzieci przeżyje Pierwszą Komunię Świętą, a o godz.15.00 nabożeństwo dziękczynne. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla dzieci, rodziców, rodziny i chrzestnych.  Również za tydzień o godz, 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych oraz spotkanie Rycerstwa niepokalanej i Żywego Różańca w kaplicy BM po nabożeństwie majowym.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej - szczególnie tygodnika ,,Idziemy”. W nim polecamy artykuł: Weź i czytaj – Dlaczego warto codziennie czytać Pismo Święte? oraz Chrześcijanie w Egipcie – Jak wygląda życie chrześcijan w opanowanym przez islam Egipcie?

11. Powiedzmy dziś Jezusowi jak uczniowie: Zostań z nami w naszej codzienności i pomagaj nam dostrzegać Twoja obecność. Dodawaj nam sił i błogosław.