foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie
 1.  Rozpoczynając swój pontyfikat w roku 1978 Jan Paweł II nawoływał: ,,Nie lękajcie się”, ,,Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Od nas zależy, czy przyjmiemy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Podstawą do przemiany życia niewątpliwie jest sakrament pokuty, który pozwala nam stanąć w prawdzie o sobie samym i swoich relacjach z Jezusem Miłosiernym.

2.  Niewątpliwą pomocą w takim otwarciu są objawienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej i różne formy kultu Jezusa Miłosiernego, które ona nam przekazała. Zechciejmy więc sięgnąć do Dzienniczka siostry Faustyny, nauczyć się odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego, a także korzystać z innych praktyk modlitewnych przez nią przekazanych.

3.  Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj do puszek na pomoc Caritasu dla Syrii. Dziękujemy żywemu różańcowi za przeprowadzenie zbiórki po każdej Mszy św.

4.  W środę o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii, a w czwartek po Mszy wieczornej spotkanie apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

 5.  13 maja organizowana jest pielgrzymka do sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem, na obchody setnej rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest jeszcze 9 wolnych miejsc. Natomiast 20 maja organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na ogólnopolskie czuwanie odnowy w Duchu Świętym na wałach jasnogórskich. Zapisy i wpłata na te wyjazdy codziennie po Mszy św. wieczornej przy głównym wyjściu z kościoła.

6.  Polecamy prasę katolicką: m. In. – Miłujcie się; Idziemy, a w nim wiele artykuł na temat dzisiejszego święta.

7.  Bogu bogatemu w miłosierdzie zależy na zbawieniu każdego człowieka. Idźmy w nasza codzienność ufając Jego miłosierdziu.