foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Zaczynający się dziś tydzień nazywany jest przez chrześcijan  ,,Wielkim”, bo będą się w nim dokonywać wielkie wydarzenia zbawcze. Dziś Chrystus wjechał do Jerozolimy, aby tam umrzeć i zmartwychwstać. Na pamiątkę tego wydarzenia poświęciliśmy palmy. Procesja z palmami na początku Mszy po godz. 10.30. Dziś także dzieci składają przed ołtarzem skarbonki, które przekażemy je do naszej diecezjalnej Caritas.

2.    Zapraszamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym, które rozpoczyna się już w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej- u nas o godz. 18.00. W Wielki Piątek o godz. 18.00-Liturgia Męki Pańskiej, a w nocy z soboty na niedzielę o godz. 22.00 Wigilia Paschalna - Rezurekcja wraz z procesja rezurekcyjną. Zapraszamy asystę parafialną i strażaków. Spotkanie asysty dziś po gorzkich żalach.

 3.    W Wielki Czwartek wydarzenia liturgiczne koncentrują się w dwóch miejscach. Rano w katedrze biskup konsekruje oleje, które będą używane przez kapłanów całej diecezji do posługi sakramentalnej. Również wobec swojego biskupa kapłani odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Natomiast wieczorem w kościołach parafialnych będą uobecniane wydarzenia zbawcze związane z Ostatnia Wieczerzą. Jest to dzień, w którym świętujemy ustanowienie sakramentów kapłaństwa i Eucharystii. Na zakończenie liturgii przenosi się Najświętszy Sakrament do tzw. ciemnicy – na pamiątkę pojmania i uwięzienia Pana Jezusa i adoracja w kaplicy BM do północy.

4.    W Wielki Piątek – liturgia męki i śmierci Pana Jezusa, na zakończenie której umieszcza się Najświętszy Sakrament w grobie Pańskim – i adoracja do północy.

5.    W Wielki Piątek i Wielką sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na Jutrznię – szczególnie wszystkie wspólnoty naszej parafii. W Wielki Piątek o godz. 15.00 I Dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. W piątek po jutrzni około 9.30 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

6.    Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 9.00 - 16.00, co pół godziny. W Rakowicach o godz. 10.00, w Zapuście Wielkiej o godz. 10.30 i w Zapuście Małej o godz. 11.00. Ofiary składane z racji poświęcenia przeznaczone będą na dwa świąteczne ornaty i dekorację kościoła.

7.    Dziękujemy serdecznie tym parafianom, którzy w minionym tygodniu pomogli w budowie dekoracji do triduum paschalnego, a przy krzyżu adoracyjnym można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8.    Spowiedź św. do Wielkiej Środy włącznie - rano i od godz 17.00.

9.    Polecamy tygodnik ,,Idziemy”, a w nim m.in. artykuł: Mater Dolorosa – Skąd wzięły się i co przedstawiają najpiękniejsze polskie Piety, oraz „Wyborcza” potrzebuje księży – Jak środowiska antykościelne wysługują się niektórymi duchownymi?

10.    Niedziela  Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień - ważny i święty czas. Postarajmy się o to, abyśmy cały ten tydzień  jak najpiękniej przeżyli i cały czas byli bardzo blisko Pana Jezusa.