foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. Zadajmy sobie dziś pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?

2.  Obchodząc w tym roku 100. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele-dzieci o godz. 17.00, dorośli po Mszy o godz.18.00, a w niedzielę po godz. 16.00, albo indywidualnie w naszych domach. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek -św. Jadwigę Śląską; we wtorek - św. Antoniego Antiocheńskiego; w środę - św. Łukasza-patrona służby zdrowia; w piątek - św. Jana Kantego; w sobotę- bł. Jakuba Strzemię.

3.  Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli w ubiegłą niedzielę Fundację Papieską im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej: XXVIII Niedziela Zwykła /15 X 2017 r./

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi do zbawienia, ale już od nas zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.

2.  Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele - w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele po Mszy o godz. 16.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwo różańcowe wszystkie dzieci, które w tym roku otrzymują fragmenty puzzli nawiązujących do objawień Matki Boskiej w Fatimie. Zachęcamy dzieci, gdyż w minionym tygodniu zostawało ok. 50 obrazków, a dzieci było ok. sto osób.

3.  W środę o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii, a w czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie różańcowym spotkanie apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

4.  W sobotę przypada dzień nauczycieli i wychowawców. Polećmy ich w naszych modlitwach, aby dobry Bóg obdarzył ich błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami, a dla zmarłych prośmy o dar życia wiecznego.

Czytaj więcej: XXVII Niedziela Zwykła /8 X 2017r./


Ogłoszenia duszpasterskie
1.  W październiku kościół przypomina nam o modlitwie różańcowej, zwłaszcza w 100 rocznicę objawień maryjnych w Fatimie, która przeżywamy w tym roku. Zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy tez indywidualnie. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy o godz. 16.00. Od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z udziałem dzieci. W tym roku dzieci otrzymywać będą po różańcu fragmenty układanki związane z objawieniami fatimskimi. Na zakończenie konkurs dla najwytrwalszych.

2.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na wspólną adorację do kaplicy BM na  godz. 17.00 zakończonej indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem. W pierwszy piątek miesiąca-spowiedź od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci. Zapraszamy też do udziału w pierwszej sobocie miesiąca o godz. 18.00.

Czytaj więcej: XXVI Niedziela Zwykła /1 X 2017r./

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  W ,,Modlitwie Pańskiej mówimy: ,,i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcą”- to wezwanie zawiera również dzisiejsza liturgia słowa. Wszelką więc odpłatę za popełnione przeciw mnie grzechy powinniśmy pozostawić Bogu. Czy jednak tak żyjemy? Czy nie ma w naszym życiu jakichś zastarzałych waśni, które nie pozwalają nam i naszym bliźnim trwać w bliskości Boga? Jeżeli tak jest to warto podjąć trud , by tę sytuację zmienić.

2.  Jutro wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Warto przypomnieć sobie jego życie i zadać pytanie: czy naśladujemy jego gorliwość i pobożność?

3.  Msze Święte, podczas których w szczególny sposób będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin,  będą odprawiane w czwartą niedzielę każdego miesiąca o godz. 12:00. W najbliższą niedzielę, tj  24 września  zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo małżeństwom, które w miesiącu wrześniu obchodzą rocznicę swojego ślubu.

Czytaj więcej: XXIV Niedziela Zwykła /17 IX 2017r./

Ogłoszenia duszpasterskie
1.  Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia słowa. Jedna z form umacniania w wierze jest upomnienie braterskie, o którym wspomina prorok Ezechiel, a któremu nową formę nadaje Jezus Chrystus. Czy jednak mamy dziś odwagę by upomnieć swego brata?

2.  Początek nowego roku szkolnego to również początek przygotowań do przyjęcia sakramentów przez dzieci i młodzież. Zachęcamy więc rodziców, aby zainteresowali się sprawą przygotowań swych dzieci bierzmowania oraz do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej - pierwsze dla nich spotkanie będzie za dwa tygodnie 24 września po Mszy o 10.30

3.  W środę trzynasty dzień miesiąca - dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie wspólnoty parafialne poprowadzą dwie części różańca, a o godz. 20.00 kapłan poprowadzi część chwalebną różańca świętego. Następnie procesja Fatimska ze świecami.

4.  W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu jest krzyż, czy my i nasi bliscy noszą ten symbol wiary na sobie.

Czytaj więcej: XXIII Niedziela Zwykła /10 IX 2017r.