foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Remont Małżeński

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Kim jest dla mnie Jezus Chrystus? To pytanie staje u początku świadomego życia w wierze, na nie musi sobie odpowiedzieć każdy sam. Jeżeli jest moim Panem i Zbawicielem, to idąc przez życie będę szedł za Chrystusem.

2.  W piątek rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe, zachęcamy do wspólnotowego odmawiania różańca zarówno w domach - we wspólnocie rodzinnej, jak i w świątyni - we wspólnocie parafialnej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży oraz po Mszy wieczornej o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.

3.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy; w poniedziałek - św. Wincentego a Paulo; we wtorek - św. Wacława; w środę Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała - dwóch z nich przedstawiają nowe witraże; w czwartek - św. Hieronima; w piątek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus; w sobotę - Świętych Aniołów Stróżów.

4.  W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w I piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 - Msza św. z udziałem dzieci. Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od rana. Zachęcamy do spowiedzi szczególnie dzieci przed komunią rocznicową.

5.  Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w sposób szczególny tygodnika Idziemy.

6.  Przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.    Jezus Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa przypomina nam, w jaki sposób Bóg obdarzy nas darem zbawienia. Otrzymujemy go dzięki Chrystusowej Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Każdy dar domaga się odpowiedzi osoby obdarowanej. Jaka będzie moja odpowiedź?

2.    Trwamy w dziękczynieniu za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Pani Urszuli dziękujemy za zorganizowanie pielgrzymki na to ważne wydarzenie. Równocześnie zapraszamy na wyjazd do Włocławka 02.10. na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację połączone z kongresem różańcowym. Zapisy w ciągu tygodnia po mszach wieczornych. 

3.    Dziękujemy też za dar Ducha Świętego, którego w ubiegłą sobotę przez posługę ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego otrzymała nasza młodzież. Dziękujemy rodzicom tej młodzieży za dar ołtarza, który będzie przeznaczony na witraż św. Archanioła Gabriela. Dziękujemy też ks. Przemysławowi, katechetom, spowiednikom  za przygotowanie naszej młodzieży. Ks. Bp poświęcił również witraż św. Archanioła Gabriela i tablicę poświęconą ofiarom niemieckim podczas II wojny światowej także z Sieradza i okolic.

4.    We wrześniu zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o swoje dzieci. Przede wszystkim zachęcając je do udziału w katechezie, w comiesięcznej spowiedzi i Komunii Świętej oraz we Mszy niedzielnej. Rozpoczynają się również przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz ósmych klas do przyjęcia w przyszłym roku sakramentu bierzmowania.

Czytaj więcej: XXV Niedziela Zwykła /19 IX 2021r/

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami pytanie: za kogo uważamy Jezusa Chrystusa? Jak to można zauważyć z odpowiedzi św. Piotra, nie wystarczy tylko odpowiedź teoretyczna, należy swoją odpowiedź potwierdzić życiem. I do tego zachęca nas Chrystus. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień wychowania katolickiego. Na Mszach wieczornych rozważania dotyczące wychowania.

2. Dziś z inicjatywy Rycerzy Kolumba trwa dziękczynna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego do godz. 18.00, za tydzień 19.09. rycerze zapraszają na Msze o godz. 16.00 z nauką dla mężczyzn.

3. Jutro trzynasty dzień miesiąca – dzień fatimski. Po mszy wieczornej wspólnoty poprowadzą trzy części różańca, o godz. 20.00 – czuwanie fatimskie.

4. We wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego - tego dnia uświadamiamy sobie, jak wielkie znaczenie dla zbawienia ma Krzyż Święty.

5. Przykładem pójścia za Zbawicielem jest dla nas Najświętsza Maryja Panna Bolesna, której wspomnienie przeżywamy 15 września. Mobilizuje ona nas do tego, byśmy w szkole, pracy i w innych miejscach byli gotowi naśladować naszego Zbawiciela.

Czytaj więcej: XXIV Niedziela Zwykła /12 IX 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Z dzisiejszej liturgii płynie dla nas przesłanie - Bóg nie ma względu na osobę, dlatego obdarza swoją łaską każdego, kto z wiarą o to prosi - przykładem tego jest uzdrowienie głuchoniemego.

2.  Rozpoczęcie i realizacja kolejnego roku edukacji i pracy formacyjnej powinno też przebiegać w takiej świadomości. Jeżeli z wiarą prosimy, to Pan Bóg obdarza nas swoimi łaskami, jednak od nas zależy, czy je wykorzystamy. Dziś o godz. 10.30 błogosławieństwo pierwszoklasistów i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

3.  Z początkiem września, podejmujemy działania związane z przygotowaniami do sakramentów świętych: sakramentu pokuty i pierwszej komunii św. oraz sakramentu bierzmowania. W tym celu we wtorek o godz.18. 45 spotkanie katechetów naszej parafii.

Czytaj więcej: XXIII Niedziela Zwykła /05 IX 2021r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Rozpoczyna się nowy rok szkolny, zachęcamy rodziców, aby zainteresowali się sprawami edukacyjnymi swoich dzieci, a przede wszystkim katechezą, bo to właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami i katechetami.

2.  W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej. Również w tym dniu przypada rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Stąd też o godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. szkolną uczniów, rodziców i nauczycieli. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo w nowym roku.

Czytaj więcej: XXII Niedziela Zwykła /29 VIII 2021r./

411 Pielgrzymka Sieradzka