foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


      

      

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejszej Nocy - Wielkiej Nocy przeżyliśmy Wigilię Paschalną - najważniejszą i najpiękniejszą liturgię w ciągu roku - Matkę wszystkich wigilii. Wsłuchiwaliśmy się w słowa, które przez wieki Bóg kierował do człowieka, przygotowując go na wielkie wydarzenia zbawcze, by usłyszeć radosne ,,Alleluja” ogłaszające zmartwychwstanie Pańskie. W procesji rezurekcyjnej zwiastowaliśmy światu, że Jezus zmartwychwstał i żyje.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do ubogacenia i przeżycia dzisiejszej liturgii: przewodniczącemu liturgii księdzu Ryszardowi, Panu Mistrzowi Idziemu, chórowi,,Cantate Deo” z dyrygentem p. Przemysławem i panią prezes Danutą, księżom wikariuszom, rezydentom, zespołowi liturgicznemu dorosłych, służbie liturgicznej ołtarza z ks. Maciejem, asyście procesyjnej z p. Wiesławą, paniom w strojach sieradzkich, panu kościelnemu Józefowi i jego żonie, szafarzom Eucharystii, wszystkim parafianom i gościom.

3. Podziękowania również pod adresem ks. Krzysztofa za trud i wkład w przygotowanie w tym roku Grobu Pańskiego. Dziękujemy również tym, którzy go wspierali: w szczególny sposób: p. Helenie, p. Marlenie, p. Joannie, p. Krzysztofowi, p. Piotrowi i p. Wojciechowi.

4. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy spotkania ze Zmartwychwstałym i otrzymania od Niego w darze nadziei, która wszystko pokona i przezwycięży. Radosnego i pełnego szczęścia świętowania Świąt Paschalnych A. D. 2019.

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień - od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy, ale również wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej.

2.  Szczególnym czasem w Wielkim Tygodniu będzie Triduum Paschalne - rozpoczynające się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, a kończące się Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Świętowanie więc rozpoczyna się nie dopiero w niedzielę lecz już w Wielki Czwartek, a w Wielką Noc z soboty na niedzielę - u nas o godz. 22.00 jest sprawowana najpiękniejsza i najważniejsza liturgia w roku - Liturgia Wigilii Paschalnej – Rezurekcja - połączona u nas z procesją rezurekcyjną. Przychodzimy ze świecami. Są wywieszone plakaty z Programem Triduum Paschalnego - prosimy się z nim zapoznać.

3.  W czwartek przed południem, w katedrze włocławskiej sprawowana będzie Msza Krzyżma i poświęcone będą oleje używane przez cały rok do posługi sakramentalnej, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

4.  W piątek dzień Męki Pańskiej, obowiązuje post ścisły. O godz. 18.00 będzie Liturgia Męki Pańskiej. Nie sprawuje się w tym dniu Mszy świętej. O godz. 15.00 I Dzień Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

Czytaj więcej: Niedziela Palmowa /14 IV 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Człowiekowi łatwo przychodzi pokazywać grzechy innych, aby w ten sposób ukazać się w lepszym świetle. Taką mentalność prezentowali również rozmówcy Pana Jezusa w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus jednak przyszedł zbawić wszystkich ludzi, a zwłaszcza tych, którzy się źle mają.

2.  Okres Wielkiego Postu to czas krytycznego spojrzenia przede wszystkim na siebie. Po to są rekolekcje, spowiedź, nabożeństwa pasyjne, aby przemienić swoje życie.

3.  Dzisiaj parafialna CARITAS zbiera ofiary do puszek na paczki świąteczne dla potrzebujących. Pani Barbarze dziękujemy za koordynację.

4.  Po mszy św. o godz. 10:30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I komunii w kaplicy adoracji.

5.  Uczestnicząc w nabożeństwach pasyjnych: Drogi krzyżowej i Gorzkich żali, spróbujmy uświadomić sobie, jak wielka jest miłość Boga, który decyduje się na wydanie swojego Syna na śmierć krzyżową, abyśmy mogli otrzymać zbawienie.

6.  Spotkanie Wdów Konsekrowanych we wtorek o godz. 16.30

7.  W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 18.00 wyruszymy z naszego kościoła do Bazyliki przeżywając stacje Drogi krzyżowej. Zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa. W naszym kościele będzie tylko jedna Droga krzyżowa o godz. 17.00.

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkiego Postu /07 IV 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zapraszamy do udziału w rozpoczynających się dziś rekolekcjach wielkopostnych, które są doskonałą okazją, aby znaleźć czas na refleksję i zadumę nad naszym życiem, a jednocześnie pomogą nam w pełni przygotować się na przeżycie uroczystości Zmartwychwstania i przyjęcia w tym dniu Komunii Świętej. W tym roku poprowadzi nas drogami nawrócenia doktorant na KUL-ks. Tomasz Wieczorek z diec. elbląskiej. Witamy go z życzliwością i prosimy o światło Ducha Świętego.

2. Spowiedź rekolekcyjna wielkopostna we wtorek i środę o wyznaczonych godzinach.

3. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się w Wielką Środę, tj. 17 kwietnia od godz. 09.00. Chorych zgłaszać można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek z modlitwą o powołania do służby w kościele, pierwszy piątek miesiąca- do spowiedzi przystąpmy w rekolekcje, a w piątek przystąpimy do Komunii pierwszopiątkowej. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 16.30.

5. Od 29 marca w kinach wyświetlany jest film Michała Kondrata: „Miłość i Miłosierdzie” – serdecznie polecamy.

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkiego Postu /31 III 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i potrafili go wykorzystać.

2.  Kościół pomaga nam w tym względzie organizując posługę sakramentalną, a w czasie Wielkiego Postu również rekolekcje. Zechciejmy w tym czasie pokuty i umartwienia skorzystać zarówno z sakramentów jak i z rekolekcji. Już teraz odpowiednio rozplanujmy sobie zajęcia. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je doktorant homiletyki na KUL - ks. Tomasz Wieczorek. ( Podać Program Rekolekcji).

3.  Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątek o godz. 17.00 i 17.30-Droga krzyżowa, a w niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale.

4.  W czwartek po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

5.  Po niedzieli artyści dokonają korekty Figury Matki Bożej i ją pomalują oraz odnowią ołtarz, chrzcielnicę i ambonę.

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkiego Postu /24 III 2019r./