foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzięki męczeńskiej śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa stajemy się Jego uczniami, a przez przyjęcie chrztu stajemy się nowymi ludźmi - świadkami Chrystusa. Wymaga to od nas jednak nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim życia jak uczeń Chrystusa. Wtedy bowiem do nas będą odnosiły się słowa Chrystusa: ,,Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje”.

2. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła,  modlimy się w sposób szczególny w intencji całego Kościoła, a szczególnie Biskupa Rzymu, papieża Franciszka. Msze święte u nas o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.

3. Rozpoczyna się czas wakacji, pamiętajmy, aby nie dyspensować się od niedzielnej Mszy świętej, tym bardziej, że mieliśmy już długą dyspensę z powodu wirusa.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek o godz. 16.00, a o 16.30 - Msza święta.

5. Po 6 lipca planowane są prace przy wymianie okna trójkątnego i montażu witraża św. Michała Archanioła. Polecamy te prace Panu Bogu i św. Michałowi Archaniołowi.

6. Dziękujemy za 7 ofiar na witraż na sumę 1210 złotych. Dziękujemy też rodzicom dzieci pierwszokomunijnych z grupy 5 i 6 za ofiarę na witraż.

7. W przyszłą niedzielę – pierwszą w miesiącu – taca inwestycyjna. Bóg zapłać.

8. Z racji małej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii po wakacjach, następuje zredukowanie 6 terminów do dwóch wrześniowych tj. 20 i 27 września.

9. Spotkania formacyjne grup duszpasterskich zostaną wznowione po wakacjach.

10. Od przyszłej niedzieli układ Mszy Św. wakacyjny – nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00, będzie natomiast Msza Św. o godz. 20.00.

11. Od minionego wtorku w naszym kościele po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Msz św. o godz. 16.00, trwa Nowenna do św. Józefa, która zakończy się 2 lipca oddaniem się pod opiekę św. Józefa całego narodu i Kościoła. Tego aktu dokona w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu ks. abp Marek Jędraszewski. Ten akt zostanie także dokonany w naszym kościele.

12. Już 13 lipca zaczynamy nowy, poszerzony i pogłębiony projekt OCALENIE 2.0. Ten projekt jest zupełnie inny, niż dotychczas, organizowane wydarzenia: „Wielka Pokuta”, „Różaniec do Granic”, czy „Polska pod Krzyżem”. Tym razem najważniejsze jest „moje sam na sam” z Panem Bogiem. Ocalenie 2.0 to indywidualne rekolekcje trwające 33 dni i poprzedzone 7 dniowym postem przygotowującym do przeżycia tych rekolekcji. Celem jest osobiste nawrócenie i całkowite zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Najświętszym Sercem Jezusa. Rekolekcje będą polegały na codziennej modlitwie oraz rozważaniu lektury duchowej, której treść na każdy dzień dostępna będzie na stronie www.ocalenie.info a dla osób nie posiadających internetu będziemy drukować teksty. Każdego dnia także podczas Mszy Św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji osób przeżywających rekolekcje. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii, osób chcących wziąć udział w rekolekcjach.

Czytaj więcej: XIII Niedziela Zwykła /28 VI 2020r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W dzisiejszej ewangelii Chrystus stawia nam pytanie: czy przyznamy się do Niego przed ludźmi? Jeśli tak, to również On się przyzna do nas przed swoim Ojcem, obdarzając nas miłosierdziem. Ale jeżeli nie przyznamy się do Niego przed ludźmi, to tym samym pozbawimy się szansy na miłosierdzie Boże.

2. Niewątpliwie człowiekiem, który przyznawał się do Chrystusa i żył według Bożego prawa, był św. Jan Chrzciciel, którego uroczystość Narodzenia będziemy obchodzić w środę.

3. Zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa w nabożeństwach czerwcowych, które są po Mszy wieczornej.

4. Dziękujemy za 5 ofiar na witraż na sumę 650 zł. W lipcu planowane są prace nad wymianą żelaznej ramy okiennej i szkła na ramę aluminiową i szkło hartowane oraz prace związane z montażem witraża św. Michała Archanioła. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby naszej parafii od III i IV grupy dzieci pierwszokomunijnych.

5. W miniony piątek podczas odpustu, ks. Bp Stanisław Gębicki poświęcił tablicę upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego. Tablica znajduje się na zewnętrznej ścianie kościoła, po lewej stronie pomnika bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Czytaj więcej: XII Niedziela Zwykła /21 VI 2020r./


Ogłoszenia duszpasterskie

1. Uroczystość dzisiejsza została ogłoszona na kanwie objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque w latach 1673-1675. W czasie tych objawień Pan Jezus prosił o ustanowienie różnych form czci Najświętszego Serca: godziny świętej (adoracji) Najświętszego Sakramentu; przyjmowania Komunii Świętej w każdy pierwszy piątek miesiąca (ofiarowanej w celu wynagrodzenia Bożemu Sercu za grzechy i oziębłość ludzką); święta ku czci Najświętszego Serca i odprawiania specjalnego nabożeństwa.

2. Jan Paweł II w 1995 roku nakazał tego dnia modlić się o świętość kapłanów.

3. Dzisiaj o godz. 18.00 - suma odpustowa pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp-a Stanisława Gębickiego, w której uczestniczyć będą kapłani dziękujący za 35 lat posługi kapłańskiej. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe.

4. „Przez konsekrację dokonuje się przeistoczenie (transsubstantaiatio) chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina jest obecny żywy i chwalebny Chrystus w sposób prawdziwy, rzeczywisty i substancjalny, z Ciałem i Krwią, Duszą i Bóstwem”. (KKK.n.1313).

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 procesja eucharystyczna, a do czwartku włącznie po Mszy wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała.

2. W najbliższy piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - odpust w naszej parafii. Msze święte w tę uroczystość o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Mszy świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Stanisław Gębicki, a w koncelebrze będą kapłani świętujący 35-rocznicę święceń kapłańskich. W tym dniu przypada dzień modlitw o świętość kapłanów. Zapraszamy chór i zespół liturgiczny dorosłych do wzbogacenia liturgii odpustowej. Po Mszy św. nie będzie procesji natomiast będzie nabożeństwo czerwcowe. Tak postanowił ks. Biskup.

3. W środę przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, a w sobotę - Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W sobotę również o godz. 9.30 i 11.30 - I Komunia Święta. Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci i rodziców w czwartek o godz.16.00.

4. W czwartek o godz. 16.30 spowiedź przed I Komunia Świętą dla drugiej grupy dzieci, a w sobotę o godz. 9.30 i 11.30 Uroczystość I Komunii Świętej.

5. Przez cały tydzień nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.

Czytaj więcej: XI Niedziela Zwykła /14 VI 2020r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza uroczystość przypomina nam, że wierzymy w Jednego Boga w trzech osobach: Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

2. W tym tygodniu w czwartek uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwana Bożym Ciałem. Zazwyczaj jest ona połączona z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, ulicami ludzkich osiedli. Obchodzona jest jako swoiste nawiedzenie przez Chrystusa miejsca zamieszkania i pracy ludzkiej. W tym roku z powodu wirusa jest ta procesja zawieszona w naszej diecezji. W naszej parafii chcemy tę procesję urządzić wokół kościoła po Mszy św. o godz. 16.00. Zapraszamy asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatków. Tego dnia także podczas Mszy Św. o godz. 12.00 będzie miała miejsce Komunia Św. Rocznicowa – spotkanie organizacyjne uczniów klas IV przystępujących do Komunii Rocznicowej odbędzie się w środę 10 czerwca o godz. 19.00

3. W przyszłą sobotę o godz. 9.30 pierwsza grupa dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św., a o godz. 11.30 - druga grupa.

4. W piątek o godz. 15.30 - nabożeństwo i spowiedź św. dla dzieci, rodziców, rodzeństwa, dziadków i chrzestnych.

Czytaj więcej: Uroczystość Trójcy Przenajświętszej /07 VI 2020r./