foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Ziemia Maryi

djembed

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Podobnie jak trędowaci z dzisiejszej ewangelii, ustawicznie domagamy się od Chrystusa, aby obdarzył nas potrzebnymi łaskami do życia. Czy jednak za otrzymaną pomoc potrafimy Bogu dziękować? A może również i w tym jesteśmy podobni do trędowatych?

2.  Dziś obchodzimy XIX Dzień Papieski, podejmując rozważanie nauki papieskiej i wsparcie Funduszu stypendialnego prowadzonego przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia” im. Jana Pawła II. Ofiary na ten cel zbiera do puszek przed kościołem po każdej Mszy nasza młodzież, której za pomoc dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim ofiarodawcom za to wsparcie biednej, a utalentowanej młodzieży.

3.  Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać różaniec - w naszym kościele o godz. 17.00 - dzieci i po Mszy św. o godz. 18.00, albo indywidualnie w naszych domach.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek - św. Teresę od Jezusa, w środę - św. Jadwigę Śląską, w czwartek - św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek - św. Łukasza, patrona służby zdrowia.

5.  Dzisiaj po Mszy św. o godz.18.00 koncert muzyczny w ramach "Sieradzkiej jesieni organowej” poświęcony Janowi Pawłowi II z racji XIX Dnia Papieskiego. Wystąpią: p. Maria Perucka – skrzypce i p. Roman Perucki – organy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Natomiast po koncercie o godz. 20.00 - czuwanie Fatimskie: część chwalebna różańca, słowo i procesja ze świecami. Zachęcamy też dziś do wzięcia odpowiedzialności za przyszłość Ojczyzny i do udziału w odbywających się dziś wyborach do polskiego parlamentu.

6.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną - ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.

7.  W czwartek po modlitwie różańcowej spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinaum”.

8.  Przyjmujemy na wypominki roczne przed Mszami niedzielnymi, oktawalne i jednorazowe na cmentarzu komunalnym w dniu 1 listopada podczas procesji żałobnej o godz. 11.45, po której będzie sprawowana Msza święta.

Czytaj więcej: XXVIII Niedziela Zwykła /13 X 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać.

2.  W poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej; szczególnie w tym dniu zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym.

3.  W przyszły poniedziałek, 14 października, przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców, polećmy w tym dniu Bogu naszych pedagogów. Módlmy się zarówno za tych, których już nie ma pośród nas - prosząc dla nich o życie wieczne, jak i tych, którzy obecnie kształtują młode pokolenia, aby dobry Bóg obdarzył ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

4.  W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane przez młodzież do puszek ofiary na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" im. Jana Pawła II.

5.  Również w ramach obchodów Dnia Papieskiego po Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczysty koncert. O godz. 20.00 – odbędzie się czuwanie fatimskie - 1 tajemnica różańcowa, słowo kapłana i procesja.

6.  W sobotę, 12 października o godz. 10.30 w bazylice katedralnej we Włocławku będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem Nuncjusza z racji 450 rocznicy powstania WSD we Włocławku.

7.  W czwartek po Mszy św. i różańcu spotkanie członków "Faustinum”.

8.  Dzisiaj o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych, a po Mszy św. o godz. 18.00 koncert w ramach "sieradzkiej jesieni organowej”.

9.  Od jutra Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Rekolekcje Ewangelizacyjne REO. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w Kaplicy Bożego Miłosierdzia.

Czytaj więcej: XXVII Niedziela Zwykła /06 X 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Liturgia słowa Bożego w dialogu bogacza z Abrahamem ukazuje kryterium zbawienia, którym jest pomoc drugiemu człowiekowi.

2. Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w osiągnieciu zbawienia. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej o godz. 17.00 z udziałem dzieci czy dorosłych po Mszy o godz. 18.00, czy też indywidualnie np. w domu. Dzieci uczestniczyć będą w konkursie różańcowym otrzymując karteczki układanki październikowej. Najwytrwalsi zostaną na koniec nagrodzeni.

3. Inną formą pomocy Kościoła w przemianie naszych serc jest pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Oba te nabożeństwa wymagają stanu łaski uświęcającej, a więc zachęcają nas do sakramentu pokuty. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o 16.30 Msza święta. W sobotę przypada wspomnienie św. Siostry Faustyny. Jest organizowana pielgrzymka do Świnic Warckich - miejsca Jej urodzin i chrztu. Wieczorem o godz. 18.00 - nabożeństwo pierwszosobotnie. Medytacja, a po niej różaniec ze św. siostrą Faustyną.

4. W niedzielę o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Hieronima, we wtorek - św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w środę - Aniołów Stróżów, w piątek - św. Franciszka z Asyżu, w sobotę - święto poświęcenia bazyliki katedralnej we Włocławku i św. Siostry Faustyny.

6. We wtorek o godz.16.30 spotkanie formacyjne wdów w pokoju Radia Maryja, a o 18.30 spotkanie katechetów.

Czytaj więcej: XXVI Niedziela Zwykła /29 IX 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiejsza liturgia słowa stawia przed nami problem dotyczący funkcjonowania człowieka na styku bogactwa i ubóstwa. Warto zauważyć, że w rozumieniu biblijnym ubóstwo samo z siebie nie jest cnotą, ani bogactwo samo z siebie nie jest grzechem. Chrystus będąc bogaty, dla nas stał się ubogim, aby człowieka ubogacić swoim ubóstwem.

2.  Skutkiem tego powinna być świadomość, że nie można służyć Bogu i światu. Komu więc służymy?

3.  W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominali: w poniedziałek - św. Pio z Pietrelciny, w piątek - św. Wincentego a Paulo, w sobotę - św. Wacława.

4.  W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. prof. Tadeusza Lewandowskiego - profesora na Uniwersytecie Toruńskim oraz budowniczego nowego kościoła. Na wszystkich Mszach Św. głosi On słowo Boże prosząc o wsparcie finansowe na budowę kościoła. Ks. Profesorowi serdecznie dziękujemy za Jego posługę, a za wszystkie ofiary na potrzeby budowanego przez ks. Profesora kościoła, składamy serdeczne Bóg zapłać.

5.  Dzisiejsza niedziela – 22 września jest czwartą niedzielą miesiąca. Podczas mszy świętej o godz. 12-tej będziemy modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w lipcu, sierpniu lub we wrześniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo. Zachęcamy także małżeństwa do włączania się we wspólnoty Kościoła Domowego. Informacje i szczegóły u księży oraz na plakacie w gablocie.

Czytaj więcej: XXV Niedziela Zwykła /22 IX 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na to, co najważniejsze w podjętej przez Chrystusa misji zbawienia człowieka, a mianowicie Chrystus przyszedł zbawić tych, którzy się źle mają, a więc do grzeszników. Tym bowiem, którzy nie zauważają w sobie słabości i grzechu, Chrystus nie jest potrzebny, bo jak im się wydaje, sami zapewnią sobie zbawienie.

2.  W tym tygodniu wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc młodych na liturgie w środę o godz. 18.00, a szczególnie kandydatów do bierzmowania i dzieci pierwszokomunijne.

3.  Ponadto w tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Korneliusza i Cypriana, w piątek - św. Andrzeja Kim Taegon, a w sobotę - św. Mateusza Apostoła. W tym też dniu, 21 września przypada 14 r.śm. ks. prałata Józefa Kucharskiego - budowniczego naszego kościoła. Jest to jednocześnie dekanalny dzień modlitwy za zmarłych kapłanów. W tym roku koncelebrze będzie przewodniczył nasz były wikariusz - ks. kanonik Roman Żerkowski. On też wygłosi kazanie. Serdecznie zapraszamy parafian na tę uroczystość.

4.  W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. prof. Tadeusz Lewandowski - profesor na Uniwersytecie Toruńskim oraz budowniczy nowego kościoła. Będzie też nas prosił o wsparcie budowy kościoła.

5.  Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego odbędzie się spotkanie Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca i Różańca rodziców za dzieci.

Czytaj więcej: XXIII Niedziela Zwykła /08 IX 2019r./