foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wczoraj w Kościele rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia, a zakończy się w święto Nawrócenia św. Pawła. W wielu miejscach z tej racji będą się odbywać uroczyste nabożeństwa.

2. Jutro w Bazylice Dzień Judaizmu - o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława Meringa.

3. W tych dniach do naszych domów przychodzi ksiądz z wizytą duszpasterską, chciejmy to spotkanie potraktować jako okazję do spotkania braci w wierze w Jezusa Chrystusa. Dziękujemy za dotychczasowe przyjmowanie nas i za ofiary na witraż, który będzie przedstawiał św. Michała Archanioła - w obecnych czasach szczególnie potrzebujemy Jego pomocy i obrony.

4. Kuria diecezjalna Włocławska informuje, że istnieje możliwość zawarcia pomiędzy Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych, a osobami fizycznymi polis dotyczących ubezpieczenia nagrobków. Kontakt - Oddział w Sieradzu, ul. Rynek 19. W gablocie podany jest numer telefonu.

5. Dziękujemy za 2 ofiary na kościół w wysokości 290 zł.

6. Następna niedziela – 26 stycznia jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w styczniu - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 spotkanie Rycerstwa Niepokalanej oraz Żywego Różańca i Różańca Rodziców za dzieci.

8. W dniach 21 – 23 lutego organizowane są w W.S.D. we Włocławku Rekolekcje dla maturzystów. Chętnych do wzięcia udziału w rekolekcjach prosimy o zgłaszanie się do ks. Macieja Adamskiego.

9. Towarzystwo Przyjaciół Sieradza zamierza wydać jesienią tego roku książkę poświęconą pieszym pielgrzymkom sieradzkim na Jasną Górę. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały, łącznie ze zdjęciami, dotyczącymi pielgrzymek, proszony jest o kontakt z redakcją „Dziennika Łódzkiego” - Rynek 3 w Sieradzu. Informacji udziela Dariusz Piekarczyk – tel. 502-499-414

10. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas i prowadzi w tym tygodniu.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Chrzest Pański w Jordanie jest objawieniem się Jezusa Chrystusa wobec narodu wybranego. Przez to wydarzenie Jezus włączył się w oczekiwanie Izraela na przyjście zapowiedzianego Mesjasza. Nie jest więc tożsamy z chrztem udzielanym w Kościele, którego moc zbawcza wynika z męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

2. Święto dzisiejsze kończy okres Bożego Narodzenia w liturgii Kościoła, mimo że dekoracja bożonarodzeniowa i śpiew kolęd w liturgii trwa do uroczystości Ofiarowania Pańskiego.

3. Święto Chrztu Pańskiego zostało wprowadzone do liturgii w roku 1955, a w roku 1969 wyznaczono jego celebrację na niedzielę po Objawieniu Pańskim.

4. Trwa wizyta duszpasterska. WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA 13 - 20 stycznia

5. Od momentu przyjęcia chrztu staliśmy się umiłowanymi dziećmi Boga. Niech świadomość przynależności do rodziny Bożej zawsze umacnia nas w codziennym życiu, aby było ono wierne nauce naszego Zbawiciela.

6. Raz jeszcze składamy podziękowanie Rycerzom Kolumba za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli w naszej parafii. Dziękujemy także sponsorom wspierającym dzieło orszakowe.

7. Podziękowanie składamy także zespołowi Soli Deo oraz chórowi „Niebo – TAK” za wczorajszy przepiękny koncert kolęd i pastorałek.

8. Dziś podczas Mszy Św. o godz. 16.00 wystąpi natomiast kwartet wokalny „Vera Ars” – pod batutą pana dyrygenta Witolda Szuberta.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Nazwa ,,Objawienia Pańskie” obejmuje trzy wydarzenia biblijne: objawienie Chrystusa poganom (pokłon Trzech Króli), narodowi wybranemu (chrzest w Jordanie) i uczniom (wesela w Kanie). Obecnie jednak każde z tych wydarzeń świętowane jest oddzielnie.

2. Dziś przypominamy postacie Trzech Króli, którzy nie znając Bożego Objawienia, odkryli w sposób naturalny, poprzez obserwację, że urodził się Król Żydowski i przyszli do Betlejem złożyć dary ofiarne: złoto, kadzidło i mirrę.

3. Dla upamiętnienia tego wydarzenia dziś błogosławimy: kredę - do oznaczenia drzwi naszych domów, kadzidło - dla okadzenia domów, a także wodę święconą - dla odprawiania nabożeństw w naszym domu. Dziś też wyruszy po Mszy św. o godz.12.00 IV już Orszak Trzech Króli. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za organizację Orszaku.

4. Trwa wizyta duszpasterska - kolęda. W tym czasie kapłani odwiedzają mieszkania rodzin katolickich, modlą się w ich intencji i udzielają im Bożego błogosławieństwa. W rozmowie duszpasterskiej podejmują sprawy związane z wychowaniem dzieci-m.in. - uczestnictwo we Mszy św., udział w katechezie, a także kwestie z funkcjonowaniem duchowym i materialnym parafii.

5. Dziękujemy tym wszystkim, którzy z prawdziwym przejęciem przeżywają kolędę i przyjmują nas w swoich mieszkaniach oraz wspierają parafię i nas swymi ofiarami.

6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje.

7. Przypominamy, w najbliższą sobotę tj. 11 stycznia po Mszy Św. wieczornej czyli ok. godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd zatytułowany – „Historia wielkiej MIŁOŚCI” w wykonaniu chóru ”Niebo-TAK” oraz zespołu „Soli Deo”. Serdecznie zapraszamy.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Ewangelia dzisiejszej niedzieli to nieco inny sposób przekazania prawdy o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Niezmienną prawdę o Bogu, który z miłości do człowieka stał się człowiekiem, chrześcijanie maja przekazywać na różne sposoby, aby dotarła ona do ludzi różnych kultur i profesji.

2. W tych dniach do naszych domów przychodzi kapłan z dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie i z Bożym błogosławieństwem. Zechciejmy ten czas jak najlepiej wykorzystać, aby otworzyć się na działanie Boże i skorzystać z Jego błogosławieństwa.

3. W tym okresie więcej czasu spędzamy w domach wśród rodziny, w czasie tych spotkań podejmujmy rozmowy dotyczące naszej rodziny, ale też i wiary czy zbawienia.

4. Dziękujemy za 4 ofiary na kościół na sumę 330 złotych. W minionym roku ofiarę indywidualną na nasz kościół złożyło 130 rodzin, co uczyniło 15.300 złotych. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy wdzięczność. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy podczas trwającej kolędy składają swoje ofiary na realizację witraża w oknie trójkątnym nad prezbiterium.

5. Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego zwana uroczystością Trzech Króli. Porządek niedzielny Mszy świętych. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje. Po Mszy św. o godz.12.00 wyruszy IV już Orszak Trzech Króli. Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa i wspólnego świętowania, a Rycerzom Kolumba dziękujemy za organizację Orszaku.

6. Chór:” Niebo-TAK” oraz zespół „Soli Deo” zapraszają na koncert kolęd zatytułowany – „Historia wielkiej MIŁOŚCI”, który odbędzie się w naszym kościele w najbliższą sobotę tj. 11 stycznia po Mszy Św. wieczornej czyli ok. godz. 19.00.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 konferencja dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców.

8. W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Bożego Narodzenia.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, w szczególny sposób tygodnika „Idziemy”.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Wpatrując się w Rodzinę Nazaretańską można zauważyć, że jej życie nie było sielanką, bowiem na swej drodze napotykała problemy i kłopoty dnia codziennego, jednak tym co ja ożywiało, była bliskość z Bogiem i wzajemna miłość między Jezusem, Maryja i Józefem.

2. Z uroczystością Bożego Narodzenia związana jest wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kapłani posługujący w parafii udają się do domów swoich parafian, aby im udzielić błogosławieństwa Bożego na nadchodzący rok. Jest to okazja do przypomnienia i wyjaśnienia prawd wiary, a także do omówienia spraw parafialnych.

3. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca, z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia spotkanie Bractwa Eucharystycznego.

5. Ks. Maciej informuje, że na czas trwania „kolędy” zawieszone zostają środowe spacery miłosierdzia.

6. Dzisiaj o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta ze szczególnym błogosławieństwem dla małżeństw. Dzień dzisiejszy jest patronalnym świętem Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło - Życie. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, a także do przyłączania się małżeństw do wspólnoty Domowego Kościoła.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, a szczególnie tygodnia "Idziemy".