foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Wielkopostne online

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dobrym czasem dla zgłębienia Bożego prawa miłości są rekolekcje wielkopostne. W naszej parafii rozpoczniemy je za tydzień 14 marca, a trwać będą do środy tj. do 17 marca. Poprowadzi te rekolekcje ks. Przemysław Krawiec - pallotyn z Warszawy. We wtorek - 16 marca, w konfesjonale posługiwać będą spowiednicy z dekanatu, a w środę, kto nie zdąży - nasi kapłani. Chciejmy te rekolekcje wykorzystać do pogłębienia naszej wiary, a jednocześnie dla skorzystania z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.

2. Pamiętajmy też o podejmowaniu w tym świętym czasie umartwień postnych i o udziale w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. W najbliższy piątek, tj. 12 marca, o godz. 18.30 Droga Krzyżowa dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Kandydaci przynoszą na tę Drogę Krzyżową podpisane przez rodziców zgody na uczestniczenie w przygotowaniu do Bierzmowania (które otrzymali przez dziennik elektroniczny od katechetów). Kandydaci spoza szkół nr 8, 9 i 10 (którzy nie otrzymali zgody od katechetów) mogą formularz zgody pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Czytaj więcej: III Niedziela Wielkiego Postu /07 III 2021r./

Ogłoszenia parafialne

1. Abraham, gotowy złożyć w ofierze życie własnego syna, jest zapowiedzią jedynego wydarzenia w dziejach ludzkości, gdy Bóg oddaje życie swojego syna za zbawienie człowieka.

2. My sami musimy jedynie odpowiedzieć, czy dar zbawienia otrzymany w sakramencie chrztu chcemy przyjąć i pomnożyć go, aby zbawienia stało się udziałem naszym i naszych bliskich. Niewątpliwie pomocą w tym są refleksje wielkopostne i idące w ślad za nimi nasze nawrócenie.

3. Jednym z uczynków postnych jest modlitwa; zechciejmy tak zorganizować swoje życie i zajęcia, aby w tym okresie znaleźć czas na bardziej rozbudowaną i żarliwą modlitwę.

4. 1 marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – Msza Św. o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu w czwartek wspominamy św. Kazimierza. Przeżywać także będziemy: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobotę miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. W piątek spowiedź św. o godz. 16.00 - o 16.30 Msza św. po niej Droga krzyżowa z udziałem dzieci, a o godz. 17.30 - z udziałem dorosłych. Gorzkie Żale na Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.

6. Planujemy od czwartej niedzieli Wielkiego Postu w dniach od 14-17 marca nasze rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je w tym roku ks. Przemysław Krawiec - Pallotyn z Warszawy. Spowiedź z udziałem zaproszonych spowiedników będzie we wtorek -16 III, natomiast w środę będą spowiadać miejscowi kapłani. Prośmy w modlitwie, aby tegoroczne rekolekcje mogły dojść do skutku - by nam ich nie zamknięto.

7. Dziękujemy za sześć złożonych jeszcze ofiar kolędowych na sumę 230 zł oraz za 4 ofiary na witraż na sumę 1050 złotych.

8. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół w Afryce. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom oraz Odnowie w Duchu Św. za przeprowadzenie zbiórki.

9. Powoli przymierza się do pełnienia funkcji nowego organisty Pan Maciej Owczarek zamieszkały w Czartkach. Z tej racji, że p. Maciej pracuje jeszcze zawodowo, będziemy musieli uwzględniać jego grafik jeśli idzie o pogrzeby oraz w tygodniu będzie obecny tylko na jednej Mszy Św. Witamy p. Macieja w naszej wspólnocie życząc podjęcia pozytywnej decyzji oraz owocnej i dającej radość posługi naszego organisty.

10. Dzisiaj nasza schola ,,Boże nutki” obchodzi dziewiątą rocznicę swego istnienia i działalności. O godz. 10.30 – Msza św. w intencji jej członków. Po tej Mszy Św. każdy kto zechce będzie mógł podejść do zespołu i otrzymać pamiątkowy okolicznościowy obrazek. Dominice i całej grupie życzymy rozwoju i dalszej owocnej posługi w naszej parafii.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie”, „Anioł”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Znak św. Józefa – Co łączy św. Józefa z królem Achazem, któremu Bóg przez proroka Izajasza zapowiedział specjalny znak  od Boga?; Pamiętamy o Wyklętych – Wybory, przed którymi stawali niezłomni Żołnierze Wyklęci, były dramatyczne, a my dzisiaj dywagujemy nad nimi, siedząc w wygodnych fotelach; oraz wiele innych ciekawych artykułów.

12. Bóg chce byśmy doświadczali miłosierdzia, które będzie zachętą do przemiany naszych serc. Prośmy Go o błogosławieństwo na kolejny tydzień wielkopostnych ćwiczeń duchowych.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu wezwaniami "Nawracajcie się”, "Wierzcie w Ewangelię”, to sugestie, którymi Kościół zachęca nas do zerwania z grzechem i pójścia za Chrystusem. Przemiana naszego serca pozwoli nam przemienić nasze życie i idąc śladami Chrystusa wołać razem z Nim "Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

2. Pomocą w przemianie naszego serca są nabożeństwa pasyjne, a więc odprawiana w piątek o godz. 17.00 i 17.30 Droga krzyżowa, a także w niedziele o godz. 16.00 Gorzkie Żale. Przygotowujmy się również do spowiedzi wielkopostnej - nie odkładajmy jej na ostatnią chwilę. Przez ostatnie 15 lat przypominamy, że Święta Paschalne zaczynają się nie dopiero w Niedzielę Zmartwychwstania, ale już w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej. Wtedy rozpoczyna się Triduum Paschalne i trwa aż do Nieszporów – do wieczoru Niedzieli Zmartwychwstania. Do tego więc czasu powinniśmy wszyscy skorzystać z sakramentu pokuty, gdyż świętuje się już w stanie łaski uświęcającej. Natomiast ci, którzy przybywają z zagranicy, z delegacji zawsze mogą poprosić w zakrystii o spowiedź.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w poniedziałek - poświęcenie katedry św. Piotra w Rzymie; we wtorek - św. Polikarpa.

4. Jak co roku Rycerze Kolumba organizują Ekstremalną Drogę Krzyżową. Planowany termin to 19 marca. Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie www.edk.org.pl

5. Dziękujemy Rycerzom Kolumba za wyremontowanie w ostatnim czasie salki dla naszego chóru parafialnego oraz za pomoc w remoncie mieszkania dla samotnej kobiety – matki dwójki dzieci. Bóg zapłać.

6. W piątek o godz. 18.30 spotkanie katechetów naszej parafii.

7. Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych na sumę 550 złotych.

8. W przyszłą niedzielę jesteśmy proszeni o ofiary składane do puszek na pomoc Kościołowi w Afryce. Jest to tradycyjna zbiórka, która ma miejsce zawsze w drugą niedzielę Wielkiego Postu. O pomoc prosimy Odnowę w Duchu Świętym.

9. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie”, „Anioł”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Jak przeżyć Wielki Post? – Tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Co przyjdzie nam łatwiej, a co trudniej?; W poszukiwaniu ratunku – W jaki sposób przeciwdziałać destrukcyjnym wpływom pandemii na naszą psychikę? oraz wiele innych ciekawych artykułów.

10. Pokrzepieni Chlebem Aniołów idźmy do codziennych naszych zmagań świadomi, że Bóg jest jedyną Osobą, w której możemy zakotwiczyć nasze życie. Przyjmijmy Jego Błogosławieństwo.

Symbolicznym obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Oby Krzyż codzienności przyjmowany przez każdego dnia w duchu łączności z Krzyżem Chrystusa nieustannie zbliżał nas do naszego Zbawiciela.

"Nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię"

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś przyjęliśmy na nasze głowy popiół, tym samym podjęliśmy wielkopostną pokutę i umartwienie, aby jak najlepiej przygotować się do Zmartwychwstania Pańskiego.

2. Pomocą w tym przygotowaniu są również dla nas nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Rozważając Mękę Pańską zobaczymy, jak wielką miłością umiłował na Bóg Ojciec oddając swojego jedynego Syna na śmierć krzyżową dla naszego zbawienia. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00, a Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00 - dzieci, a o 17.30 - dorośli i młodzież.

3. Mamy też nadzieję, że uda się nam przeprowadzić rekolekcje wielkopostne od czwartej niedzieli Wielkiego Postu wraz ze spowiedzią świętą. Zachęcamy do modlitwy w tej intencji.

4. Prośmy Boga o błogosławieństwo i łaskę, abyśmy z nadzieją wkroczyli w Wielki Post rozważając tajemnicę uniżenia i wywyższenia Jezusa Chrystusa. Prośmy, aby miłość Pana wyrażona na krzyżu stopiła lód naszych serc, by mógł zapłonąć ogień wiary w naszym życiu.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam, że są choroby utrudniające bliskość z Bogiem - te związane z naszym duchem i ciałem. Lekarzem, który może nas z nich uzdrowić jest Jezus Chrystus - lekarz ciał i dusz ludzkich.

2. Pomocą dla nas w tym uzdrowieniu jest rozpoczynający się w Środę Popielcową Wielki Post, w którym przez praktyki wielkopostne: modlitwę, post i jałmużnę możemy wyjść z naszej choroby.

3. Od roku 604 Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy i ilościowy. Jakościowy czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ilościowy, czyli dwa posiłki skromne i jeden do syta. Post ścisły obowiązuje również w Wielki Piątek, a w piątki przez cały rok obowiązuje post jakościowy. W Wielkim Poście obowiązuje również zakaz organizowania i uczestniczenia w zabawach. Msze święte w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

4. W piątek o godz. 17.00 nabożeństwo Drogi krzyżowej z udziałem dzieci, a o godz. 17.30 z udziałem dorosłych i młodzieży. W niedzielę po Mszy o godz. 16.00 Gorzkie Żale z nauką pasyjną - nauki będzie w tym roku głosił ks. mgr. lic. Krzysztof Kaczmarek.

5. W najbliższy piątek także, trzeci piątek miesiąca, zapraszamy na godz. 19.00 mężczyzn na „męski różaniec” podczas którego modlić się będziemy w intencji mężczyzn oraz rodzin.

6. Dziękujemy za 8 ofiar złożonych na koncie parafialnym na sumę 700 złotych oraz za jedną ofiarę na witraż w wysokości 1000 złotych, jedną - 200 zł. i 4 ofiary indywidualne - 350 złotych. Bóg zapłać.

7. Odczytać informacje o zbiórce dla Amelii Gidelskiej - Apel Rodziców…

8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: tygodnika „Idziemy, miesięczników „W naszej Rodzinie”, „Anioł”, „Rycerz Niepokalanej” oraz „Różaniec”. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Małżeńskie rozmowy – Dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno się porozumieć, kiedy mija zakochanie i jak wówczas prowadzić dialog w małżeństwie?; Czego potrzeba rodzinie? – Jak przeciwdziałać pladze rozwodów i spadkowi dzietności polskich małżeństw? oraz wiele innych ciekawych artykułów.

9. Trędowaty mówił z pokorą do Jezusa, że może go oczyścić, jeśli taka będzie Jego wola. My też wierzymy, że z miłością będzie nas bezpiecznie prowadził po ścieżkach naszego życia.