foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Zesłanie Ducha Świętego jest dopełnieniem i pełnią misterium paschalnego: męki, śmierci, zmartwychwstania i wniebowstąpienia Chrystusa. Każdy z nas może otrzymać Ducha Świętego i Jego dary, aby służyć wspólnemu zbawieniu. Uroczystość dzisiejsza kończy okres Wielkanocny.

2. Wczoraj nasza młodzież otrzymała Ducha Świętego i Jego dary w sakramencie bierzmowania, którego szafarzem był ks. Biskup Wiesław Alojzy Mering. Duch Święty umacnia człowieka do mężnego wyznawania wiary, bronienia jej i życia według jej zasad. Dziękujemy ks. Krzysztofowi wraz z katechetami za przygotowanie młodzieży.

3. Dziś o godz. 17:15, Rycerze Kolumba zapraszają na film pt. "Luter i rewolucja protestancka" w reż. Grzegorza Brauna. Po projekcji filmu, w Sali Rycerzy Ko-lumba, odbędzie się spotkanie z producentem, p. Włodzimierzem Skalikiem. Będzie również możliwość zakupienia ciekawych książek. Kaplica Bożego Miłosierdzia, godz. 17:15.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – godz. 17.00 odpust w sieradzkiej bazylice. W liturgii wracamy do okresu ,,w ciągu roku”(okres zwykły).

5. W czwartek,13 dzień miesiąca - dzień Fatimski. Po Mszy wieczornej 2 części różańca - radosna i bolesna - wspólnoty o godz. 20.00 - Czuwanie fatimskie z procesją ze światłami.

6. Również w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a za tydzień uroczystość Trójcy Najświętszej.

Czytaj więcej: Uroczystość Zesłania Ducha Św. /09 VI 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Misterium wniebowstąpienia utwierdza chrześcijańską misję w świecie. Ukazuje ostateczny sens pracy i ludzkich wysiłków. Potwierdza sens działalności Kościoła w świecie i dla świata. Dynamiczna obecność chrześcijan w świecie powinna być inspirowana i kierowana wniebowstąpieniem. Misterium to nie każe odrywać oczu od ziemi, lecz czynić ją sobie poddaną z wizją wniebowstąpienia - budowania tworzywa "nowej ziemi i nowego nieba”.

2. Dziś przed sumą procesyjne wejście do świątyni, ze stacją na środku kościoła. A po sumie zdjęcie z krzyża czerwonej stuły i schowanie figury Chrystusa zmartwychwstałego. Paschał pozostaje na tym samym miejscu do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3.  We wtorek, tj. 4 czerwca o godz. 16.30 spotkanie dla wdów w pokoju Radia Maryja.

4.  W rozpoczętym dziś tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca - spowiedź św. od godz. 16.00, o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci.

5.  W sobotę, 8 czerwca, o godz. 11.00 nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. Liturgii będzie przewodniczył ks. Biskup Wiesław A. Mering, który również poświęci w tym dniu nową figurę Niepokalanego Serca NMP. Temuż Sercu zostanie też oddana nasza młodzież.

6.  Sakrament pokuty dla bierzmowanych będzie w czwartek: o godz. 17.00 – SP 4, SPI 8, SP 9, SPGS i o godz.19.00 – SP 10.

Czytaj więcej: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego /02 VI 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś w liturgii słowa Chrystus pyta każdego z nas, czy Go miłujemy. Nie oczekuje jednak kolejnych deklaracji, tylko życia według Jego prawa. Czy na co dzień żyjemy według Bożego prawa?

2.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe (Dni błagalne), podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących. W tych dniach odbywają się procesje błagalne i msza za głodujących.

3.  W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca wraz z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

5.  W sobotę, 8 czerwca o godz. 11.00 nasza młodzież przyjmie z rąk Ks. Biskupa Wiesława Alojzego Meringa sakrament bierzmowania. Prosimy o modlitwę w ich intencji. Najbliższe spotkanie młodzieży w piątek po Mszy wieczornej. Jednocześnie informujemy, że po rocznym przygotowaniu oraz kompletowaniu danych zamknięta została lista do bierzmowania. Młodzież, która do tej pory nie dostarczyła wymaganych danych zapraszamy do bierzmowania po wakacjach.

6.  W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7.  W minionym tygodniu wykonano renowację marmuru w prezbiterium naszego kościoła. Koszt wyniósł 9000 złotych. Zostały też odnowione fragmenty marmuru przy stopniu komunijnym i umyto chemicznie pas środkowy - koszt dodatkowy 4200 zł. Całość więc tych prac wyniosła 12,200 złotych.

Czytaj więcej: VI Niedziela Wielkanocna /26 V 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  W czasie Ostatniej Wieczerzy Chrystus zostawił nam przykazanie miłości. Warto zauważyć, że wyrazem naszej miłości do drugiego człowieka jest troska o jego zbawienie.

2.  Dzisiaj o godz. 10.30- Komunia rocznicowa. Liturgii przewodniczył ks. Maciej Pawlak, który wraz z katechetami przygotował dzieci. Za podjęty trud dziękujemy.

3.  We wtorek o godz.18.45 spotkanie katechetów naszej parafii.

4.  Następna niedziela – 26 maja jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w maju - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

5.  W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu pielgrzymka wszystkich kapłanów naszej diecezji włocławskiej do sanktuarium męczeństwa kapłanów w Osięcinach.

6. Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne na potrzeby parafii na sumę 250 złotych.

7.  Dziękujemy rodzicom dzieci I komunijnym za ofiarę pieniężną w wysokości 1500 zł. Zostanie ona przeznaczona na renowację marmuru w prezbiterium, której koszt wyniesie 9000zł. Prace rozpoczną się jutro. Zostaną również wyprane wszystkie dywany w prezbiterium.

8.  Dziękujemy pewnej rodzinie naszej parafii za dar w postaci kielicha i dwóch paten z ceramiki. Bóg zapłać.

Czytaj więcej: V Niedziela Wielkanocna /19 V 2019r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dzisiaj obchodzimy niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień, w którym w sposób szczególny prosimy o nowe i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

2.  Potrzebę nowych powołań uświadamia nam dzisiaj liturgia słowa, ukazująca działalność ewangelizacyjną uczniów Pana.

3.  Dzisiaj również wielkie wydarzenie w naszej parafii, gdyż do I Komunii Świętej przystępują dzieci z klasy trzeciej. W tym pięknym dniu dzieciom życzymy, by przez całe swoje życie były wrażliwe i otwarte na głos Chrystusa-Dobrego Pasterza.

4.  Dziękujemy rodzicom tych dzieci za dar ołtarza w postaci ofiary pieniężnej, która zostanie przeznaczona na renowację marmuru w prezbiterium naszego kościoła. Dziękujemy też katechetom i ks. Maciejowi Adamskiemu za roczną formację i przygotowanie dzieci do tego ważnego dnia.

5.  Trwamy w maju, miesiącu, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy Bogu nasze sprawy. Zapraszamy na nabożeństwa maryjne do świątyni po Mszy wieczornej, a w niedzielę po godz. 16.00. Zachęcamy też do modlitwy przy figurach i kapliczkach przydrożnych.

6.  W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: we wtorek - św. Macieja Apostoła, a w czwartek - św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski.

7.  I Komunia św. - rocznicowa odbędzie się w niedzielę 19 maja o godzinie 10.30. W środę 15 maja o godzinie 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne i próba. Spowiedź w sobotę o godz. 8.00 - SP8, SP9, SPG, natomiast o godzinie 9.30 - spowiedź dla SP10.

Czytaj więcej: IV Niedziela Wielkanocna /12 V 2019r./