foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Rekolekcje Adwentowe

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego stawia przed naszymi oczyma św. Jana Chrzciciela, który nawołuje „do przygotowania drogi dla Pana”. Kościół w Adwencie stawia nam dwa sposoby na przygotowanie w naszym życiu drogi do Pana.

2. Jednym ze sposobów są roraty - msza o Najświętszej Maryi Pannie, w której towarzyszymy Jej w oczekiwaniu na Narodzenie Zbawiciela.

3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 10.30 sieradzcy motocykliści pod wodzą p. Jacka Mikołajczyka będą obdarowywać dzieci cukierkami. Dziękujemy za ten gest naśladowania św. Mikołaja.

Czytaj więcej: II Niedziela Adwentu /09 XII 2018r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dogmatyczne podstawy dzisiejszej uroczystości wskazują, że Maryja zostaje zachowana od grzechu pierworodnego i jego skutków ze względu na przewidziane misterium Jej syna, który gładzi grzechy świata.

2.  Uroczystość została ugruntowana przez papieża Piusa IX, który bullą „Ineffabilis Deus” z 8 XII 1854 r. ogłosił dogmat o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

3.  Z Niepokalanym Poczęciem NMP związane są godzinki, powstałe na przełomie XIV i XV w., które posiadają strukturę liturgii godzin, a które są swoistym modlitewnym wyjaśnieniem teologii tej uroczystości. Może warto je wskrzesić i w naszej parafii?

Czytaj więcej: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. /08 XII 2018r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny 2018/2019. Podejmowana tematyka to: "Misja w mocy Bożego Ducha”, a hasłem tego roku będzie: "W mocy Bożego Ducha”. Symbolika nawiązuje do płonącego ognia - "języki ognia”. Niedzielna liturgia słowa oparta będzie o czytania z roku "C”, natomiast czytania codzienne "w ciągu roku” będą z roku I.

2. Przypomnijmy również, że Adwent to okres przygotowujący do Bożego Narodzenia. Mimo, że dziś zwany jest radosnym okresem oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa, to jednak warto zauważyć, że Kościół już od IV wieku zachęcał w tym czasie do podejmowania postu i umartwienia, a także do uczestnictwa w Roratach.

3. Okres Adwentu obejmuje cztery niedziele, a liturgia słowa dzieli go na dwie części. Pierwsza, do 17 grudnia, przygotowuje na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa uświadamiając, że trzeba będzie stanąć przed Panem i zdać sprawę z wykorzystania talentów, którymi nas obdarzył. Druga część to czas od 17 do 24 grudnia, który przybliża nam wydarzenia bezpośrednio poprzedzające narodzenie Zbawiciela.

Czytaj więcej: I Niedziela Adwentu /02 XII 2018r./

Ogłoszenia duszpasterskie

1.  Dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Liturgia dnia dzisiejszego przypomina nam o przynależności do Chrystusa, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie uczynił nas dziećmi jednego Ojca, a jednocześnie swoim królestwem.

2.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek - św. Andrzeja Apostoła, natomiast w sobotę, obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca i uczestniczymy w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.

3.  Pobranie miary dzieci przystępujących do I komunii św. odbędzie się 1.12.2018 w salce parafialnej od godz. 9.00 - 11.00. Zaliczka 30 zł.

4.  Ponieważ następna niedziela będzie już pierwszą niedzielą Adwentu, powoli przygotowujemy się do nabożeństwa okresowego, czyli rorat, i do rekolekcji adwentowych, które rozpoczną się w drugą niedzielę Adwentu.

Czytaj więcej: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata /25 XI 2018r./

Ogłoszenia duszpasterskie
 
1.  W ubiegłą niedzielę pobłogosławiliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatek przypomina nam hostię używaną do sprawowania Mszy św., a także chleb, który spożywamy każdego dnia. W sposób uroczysty opłatkiem będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Opłatek przyjęty z parafii jest również symbolem jedności rodziny parafialnej. Przyjmujmy zatem pana organistę z opłatkami otwartym sercem. Bądźmy mu też wdzięczni za wierną i solidną posługę w naszej wspólnocie parafialnej.

2.  W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego; w środę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w czwartek - św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy męczeństwa.

3.  Przyszła niedziela tj. 25 listopada jest czwartą niedzielą miesiąca, dlatego podczas mszy świętej odprawianej o godz. 12-tej będziemy  modlić się w szczególny sposób w intencji rodzin i małżeństw, a Tym, którzy zawarli swój sakrament w listopadzie - udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo.

Czytaj więcej: XXXIII niedziela zwykła /18 XI 2018r./