foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę

Remont Małżeński

Żywy

Remont Małżeński 2022

Panorama kościoła NSJ w Sieradzu

Autor panoramy - Jarosław Nogala

Parafia na FB

Chór Cantate Deo

GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.    Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, jednak już od nas zależy, czy potrafimy z nich skorzystać. Dar pochodzący od Boga, albo przyjmiemy i wykorzystamy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucimy.

2.    Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym:
•    Dzieci: od poniedziałku do piątku godz. 17:00
•    Dorosłych: od poniedziałku do soboty po godz. 18.00
•    W niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00.
Tych zaś, którzy do świątyni nie mogą przyjść, zachęcamy do modlitwy w swoich domach.

3.    W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    we wtorek św. Franciszka z Asyżu;
    w czwartek św. s. Faustynę Kowalską (w diecezji włocławskiej);
    w piątek Matkę Bożą Różańcową. Ustanowienie święta Matki Bożej  Różańcowej jest wyrazem wdzięczności Kościoła za zwycięstwo wojsk chrześcijańskich nad Turkami pod Lepanto w dniu 7 października 1571 roku.

4.    Dziś Trzeci Dzień Nowenny przed nawiedzeniem Maryi w kopii Jasnogórskiej. Przebiega pod hasłem: "Matka trwająca na modlitwie”. Po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo eucharystyczne i różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 Apel Jasnogórski. W tym kontekście bardzo ważnym wydarzeniem jest nasza pielgrzymka autokarowa z Parafii na Jasną Górę 22 października, aby symbolicznie zaprosić Matkę Bożą do naszej wspólnoty. Na tę i na pielgrzymkę do Świnic Warckich są jeszcze wolne miejsca. Zapisy przy wyjściu z kościoła.

5.    Dziś o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

6.    Jutro o godz. 16.30 spotkanie wdów w pokoju przy kancelarii. Zapraszamy nowe wdowy.

7.    W nadchodzącym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Spowiedź w piątek od godz. 16.00, a o 16.30 Msza św. z udziałem dzieci, a po niej różaniec.

8.    W czwartek spotkanie Bractwa Eucharystycznego o godzinie 17.00 w kaplicy Miłosierdzia, natomiast po nabożeństwie różańcowym spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia "Faustinum”. Żywy Różaniec spotyka się na filmie „Żywy”.

9.    W sobotę od godz. 17:00 przyjmuje bezpłatnie w pokoju przy kancelarii psycholog terapeuta Bernadetta Wosiek.

10.    W najbliższą niedzielę 9 października, odbędzie się projekcja filmu „Żywy”, o godz. 17:15 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. To prawdziwe historie osób, które stanęły twarzą w twarz z Jezusem. Film na temat adoracji Najświętszego Sakramentu, a także jest zaproszeniem do odnowienia wiary i spotkania z żywym Bogiem obecnym w Eucharystii; spotkania, które na zawsze odmieni życie. Wstęp wolny.

11.    Konferencje duchowe dla małżeństw z cyklu „Remont małżeński” będą głoszone podobnie jak w roku ubiegłym przez pana dr. hab. Mieczysława Guzewicza – biblistę i pastoralistę, w dniach 5-6 listopada. Wydarzenie jest kierowane do wszystkich małżeństw, niezależnie od ich stażu. Informacje i kontakt z organizatorem na plakacie w gablocie.

12.    Dziękujemy za 2 ofiary bankowe 850 zł oraz 5 indywidualnych na sumę 800 złotych.

13.    Polecamy prasę katolicką, szczególnie tygodnik Idziemy, a w nim m.in. artykuł: Bóg posyła nam aniołów – Jak rozumieć rolę aniołów, a szczególnie aniołów stróżów wobec człowieka, również dorosłego? - Swoimi przemyśleniami i doświadczeniem działania aniołów – dzieli się o. Dariusz Kowalczyk SJ.

14.    W rozpoczętym miesiącu różańcowym, przez wstawiennictwo Matki Bożej Maryi, niech Pan nam obficie błogosławi.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dziś 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Polećmy w naszych modlitwach wszystkich tułaczy i bezdomnych.

2.  Dzisiejsza liturgia słowa Bożego wskazuje, że Bóg nie chce śmierci grzesznika, ale żeby się nawrócił i miał życie wieczne. To powinno nas mobilizować do ciągłej przemiany życia.

3.  Kościół w rozmaity sposób próbuje pomóc w realizacji tego wezwania. W październiku przypomina nam o modlitwie różańcowej. Zachęca nas do  jego codziennego odmawiania, czy to we wspólnocie parafialnej, czy też indywidualnie. Od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 różaniec z udziałem dzieci, w dni powszednie z udziałem dorosłych po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 16.00. Zapraszamy.

4.  W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
•    we wtorek św. Wincentego a Paulo;
•    w środę św. Wacława;
•    w czwartek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
•    w piątek św. Hieronima;
•    w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

5.  Przy naszym kościele istnieje wiele grup i wspólnot dla budowania swojej wiary i rozwijania życia religijnego. Chociażby Odnowa w Duchu Świętym, Kręgi biblijne, Kościół Domowy, Żywy Różaniec, Ministranci, Chór, Zespoły muzyczne, liturgiczne i wiele innych. Zachęcamy zainteresowania się do korzystania z tego bogactwa.

6.  W środę o godz. 15:00 akcja na Świecie „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata!”. Tego roku u nas w Parafii na placu przed Domem Pomocy Społecznej na ul. Armii Krajowej. Zapraszamy do modlitwy. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

7.  W środę na wieczór o godz. 18:00 Mszy św. będzie przewodniczył o. Józef Witko. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę te osoby, które pragną przemiany, albo chrystusowego uzdrowienia dla swoich bliskich, znajomych, albo dla siebie samego.

8.  W najbliższy piątek, z racji ostatniego piątku miesiąca, dyżur w Poradni Teologicznej będzie pełnił ks. Przemysław, który zaprasza od godz. 18.30 w pokoju naprzeciw kancelarii.

9.  W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo w pierwsza sobotę miesiąca o godz. 18.00. Nabożeństwo to mobilizuje nas do stanu łaski uświęcającej i do Komunii świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi.

10.  W pierwszą niedzielę października trzeci Dzień Nowenny przed nawiedzeniem Maryi w Kopii Jasnogórskiego Obrazu. Z tej racji po Mszy o godz. 16.00 będzie nabożeństwo eucharystyczne i różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 Apel Jasnogórski. Tego samego dnia o godz. 16.45 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych.

11.  Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w uczciwości i sprawiedliwości.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Dzisiejsza liturgia słowa Bożego przypomina nam, że nagrodę za wykonaną pracę w życiu doczesnym daje nam Bóg. Nie do nas jednak, należy ocena pracy naszej i naszych bliźnich.

2.  Dziś wspominamy św. Stanisława Kostkę, patrona dzieci i młodzieży. Zainteresujmy się, czy dzieci i młodzież z naszych rodzin są zapisane na katechezę i biorą w niej udział.

Czytaj więcej: XXV NIEDZIELA ZWYKŁA /18 IX 2022r./

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.  Kościół jest wspólnotą ludzi zarówno świętych, jak i grzesznych, stąd potrzeba, aby wzajemnie umacniać się w wierze, na co zwraca uwagę dzisiejsza liturgia Słowa. Zasadnicze jest jednak stwierdzenie  "Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być Moim uczniem”. Czy w tym kontekście  jestem uczniem Chrystusa?

Czytaj więcej: XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA /04 IX 2022r./