foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

    Wielu katolików zadaje sobie pytanie: Czy warto uczestniczyć w rekolekcjach? Odpowiedź jest prosta: Tak, jeśli z wiarą wejdę w to, co zostanie mi dane. W dniach 11-14 marca 2018r. w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego obyły się Wielkopostne Rekolekcje, które poprowadził Streetworker z Łodzi ks. Michał Misiak wraz z przyjaciółmi ze wspólnoty „Mocni w Duchu”. W tych dniach dokonało się wiele cudów uzdrowienia duszy jak i ciała dzięki wierze uczestników rekolekcji.

    Pierwszego dnia rekolekcji ks. Michał pobudził serca małżonków obecnych na Mszy św. do miłości, aby na nowo odkryli dar, który składają z siebie i dla siebie każdego dnia. Poprowadził ich także do odnowienia przysięgi małżeńskiej, którą przed laty składali wobec siebie i Boga. Zakończeniem pierwszego dnia rekolekcji była projekcja filmu „Bóg nie umarł 2” reżyserii Harolda Cronka, w ramach akcji FILM Z KRZYŻYKIEM, po którym można było podzielić się świadectwem z przeżywania wiary.

Drugi dzień, był dniem świadectw głoszonych dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. Problemy rodzinne, wychowawcze, przekleństwa, długo odkładana spowiedź zniewolenia od środków odurzających, pornografii, prostytucji. Każde ze świadectw dopasowane do grupy wiekowej pozostawiło w sercu słuchaczy ogromny pokład nadziei na to, że Jezus jest w stanie uleczyć wszelkie zranienia człowieka. Dzień zakończył się wylaniem miłości Bożej w sakramencie pokuty. Ks. Michał podczas SPACERU MIŁOSIERDZIA, chodząc wokół kościoła od godz. 2100 do północy, uzdrawiał zranione ludzkie dusze przyjmując głębokie spowiedzi nawet z całego życia.

Trzeci dzień był dniem pochylenia się nad chorymi w sakramencie namaszczenia chorych. Od pierwszego dnia ks. Michał wraz ze swoimi młodymi przyjaciółmi zbierał kontakty i adresy tych, do których mógł podejść lub podjechać aby wspólnie modlić się o uzdrowienie ich duszy i ciała. Wielu chorych zostało uzdrowionych z różnych niemocy o czym zaświadczyli w czwartym dniu rekolekcji podczas Mszy św. Wieczorem odbył się koncert zespołu JEDNO CIAŁO. Dwoje małżonków Lena i Maciek, którzy tworzą ten zespół, całym sobą ukazali piękno sakramentu małżeństwa. Po koncercie widać było u wielu małżeństw pragnienie powrotu do miłości, wiele dzieci na nowo poczuło się kochane a zamiast smutku na twarzy, pojawiła się autentyczna radość.

Czwarty dzień rekolekcji zaowocował powstaniem wspólnoty młodzieżowej, która zgromadziła się wieczorem na pierwszej wspólnotowej modlitwie uwielbienia. Podczas spotkania padły konkretne postulaty, czego młodzież oczekuje od tej wspólnoty. Nie zabrakło otwartości, budujących rozmów, wzajemnego wsparcia w problemach, świadectw z życia i modlitwy za siebie nawzajem. Ks. Michał zaprosił młodzież do parafialnej siłowni, aby na wzór tej, która powstał w Łodzi (SIŁOWNIA MOCNI W DUCHU), „rzeźbić nie tylko ducha ale i ciało”. W tym dniu podczas każdej Mszy św. pojawiły się świadectwa osób, które podczas rekolekcji doświadczyły uzdrowienia, a było ich naprawdę wiele. W czasie trwania Rekolekcji ks. Michał rozprowadził ponad 500 szt. książek, filmów i płyt z muzyką o charakterze ewangelizacyjnym. O godz. 18:00 ks. prał. Mirosław Miłek podziękował ks. Michałowi Misiakowi oraz młodym przyjaciołom ze wspólnoty „Mocni w Duchu” za ten święty czas Rekolekcji Wielkopostnych oraz za całe dzieło ewangelizacji, które na co dzień prowadzi jako pierwszy w Polsce Streetworker.
 
Tekst – ks. Maciej Grabowski
Zdjęcia – Dominika Pośpiech