foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

W sobotę 8 grudnia obchodziliśmy w Kościele Katolickim Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jednym z elementów, który przyczynił się do jeszcze głębszego przeżycia tej uroczystości, było poświęcenie w naszym parafialnym kościele figury Matki Bożej. Wykonana z białego marmuru figura Niepokalanej, od niedawna umieszczona jest w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na czas poświęcenia przeniesiona została do górnego kościoła, gdzie podczas uroczystej Mszy Św. o godz. 18.00 została poświęcona przez ks. Ryszarda Kokoszkę, kapelana sieradzkiego DPS-u, pracującego także w naszej parafii oraz przy licznym udziale duchowieństwa i wiernych, w tym także przedstawicieli wspólnot, zwłaszcza Rycerstwa Niepokalanej, dla którego sobotnia uroczystość jest Świętem patronalnym. Nie sposób nie podziękować przy tej wyjątkowej okazji fundatorom figury – Bóg zapłać.

Niech Niepokalana, przy której figurze z taką żarliwością się modlimy, wyprasza nam każdego dnia u Swego Syna potrzebne łaski na drodze kroczenia ku świętości.