foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Bezpośrednie obchody setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w naszej parafii już w sobotę 10 listopada. Zgromadziliśmy się w naszej świątyni na Mszy Św. o godz. 18, która sprawowana była także w intencji Ojczyzny. Zaraz po wieczornej Eucharystii, adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, włączyliśmy się w Ogólnopolskie czuwanie Kół Żywego Różańca. Najpierw rozważaliśmy tajemnice różańcowe, a następnie odmówiliśmy Litanię Narodu Polskiego. Czuwanie zakończyło się Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

W niedzielę 11 listopada, uroczystą sumę w intencji Ojczyzny, która sprawowana była o godz. 12, poprzedził koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Cantate Deo”. Koncert połączony był z inscenizacją zatytułowaną: „Panteon Wielkich Polaków”, przygotowaną przez młodzież ze Szkół Podstawowych nr 9 oraz 10 pod kierownictwem katechetek: p. mgr Agnieszki Kobryń oraz p. mgr Grażyny Gabrysiak. Uroczystej Sumie przewodniczył oraz homilię wygłosił Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu – ks. Prałat dr Mirosław Miłek. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udaliśmy się na plac przed świątynią, gdzie poświęcona została pamiątkowa, marmurowa tablica, upamiętniająca tą wyjątkową rocznicę. W odsłonięciu tablicy udział wzięli: kapłani oraz przedstawiciele wspólnot naszej parafii.

Niech atmosfera jedności, jaką dało się odczuć podczas obchodów uroczystości setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości umacnia nas w działaniu na kolejne lata.