foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Marsz dla Życia i Rodziny

Parafia na FB

Ogłoszenia duszpasterskie                                        
1.  Dzisiejsza uroczystość kończy okres wielkanocny. W liturgii wracamy do okresu liturgicznego ,, w ciągu roku” i zielonego koloru szat liturgicznych. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu  o godz. 17.00  ogłoszenie przez Księdza Biskupa Ordynariusza tamtejszego kościoła Bazyliką Mniejszą.

2.  Następna niedziela to uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela ta kończy okres spowiedzi wielkanocnej. Osoby, które nie przystąpią w tym czasie do sakramentu pokuty i nie przyjmą Komunii świętej, zaciągną na siebie grzech ciężki.

3.  W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać w czwartek - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4.  Dzisiaj o godz. 10.15 ostatnie grupa dzieci przystępuje do pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy za trud formacyjny ks. Januszowi, panu Piotrowi Miłkowi, wszystkim katechetom zaangażowanym w to dzieło. Dziękujemy też za przewodniczenie tej liturgii ks. Krzysztofowi. Dziękujemy także firmie Dawex i piekarni z Jeziorska za pomoc w przygotowaniu uroczystości Komunijnych.

5.  Bóg zapłać rodzicom dzieci z II grupy komunijnej za dar ołtarza-1290 złotych, a dzieciom za ofiarę 1530 zł. na misie prowadzone przez Ojca Jana w Togo - Afryka.

6.  W czwartek po nabożeństwie majowym  spotkanie Apostołów Bożego Miłosierdzia ,,Faustinum”.

7. Za tydzień w ostatnią niedziele miesiąca na Mszę parafialną o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa obchodzące swój jubileusz w miesiącu maju. Na zakończenie Mszy św. zostanie udzielone jubileuszowe błogosławieństwo.

8.  Dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie zespołu liturgicznego dorosłych. Zapraszamy nowe osoby. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 w wykonaniu Teatru amatorskiego ze Zduńskiej Woli - Misterium pt. ,,Droga światła”. Zachęcamy do uczestnictwa.

9.  W przyszłą niedzielę 27.05 Komunia Święta Rocznicowa na Mszy św. o godz. 1030. W piątek próba w kościele od godz. 1600 a w sobotę spowiedź od godz. 800 dla dzieci z SPI 8, SP 9, SPGS; a od godz. 900 dla dzieci z SP 10. W miarę możliwości prosimy rodziców o pomoc w przygotowaniu kościoła w sobotę po Mszy św. wieczornej. 

10.  Zapraszamy wszystkich, którzy podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego w piątek 25.05 do Kaplicy BM na wspólną modlitwę dziesiątkiem różańca na godz. 1745.

11.  Także w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Na tym spotkaniu będziemy również uzupełniać wszystkie brakujące dane, konieczne do przyjęcia tego sakramentu.

12.  W sobotę 26.05 zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200 w 6 rocznicę święceń kapłańskich ks. Macieja Grabowskiego i jego kursowych kolegów.  Każdy na pamiątkę otrzyma obrazki z ich Mszy św. prymicyjnych.

13.  Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy”. Niech Duch Święty przychodzi i napełnia nas swoją obecnością, abyśmy posileni Ciałem i Krwią Chrystusa stali się zdolni do pełnienia dzieł Bożych i głoszenia innym Dobrej Nowiny o zbawieniu. To właśnie znaczą słowa ,,Idźcie w pokoju Chrystusa”.