foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Parafia na FB

8 września, jak co roku, w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane potocznie świętem Matki Bożej Siewnej, nasi parafianie zgromadzili się na placu przed świątynią, by pieszo wyruszyć da sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Punktualnie o godz. 9.00 grupa ok. 80 pątników wyruszyła wraz z ks. Krzysztofem Kaczmarkiem przez osiedlowe uliczki, śpiewem budząc zainteresowanie mieszkańców.

Pierwszy etap pielgrzymki to okolice cmentarza Ducha Świętego. Tam spotkaliśmy czekających już pielgrzymów z parafii Wszystkich Świętych pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Mętlewicza. Od tego spotkania już jako jedna grupa wiedziona miłością do Matki Najświętszej szliśmy połączeni modlitwą na spotkanie z Maryją.

W Charłupskim sanktuarium pielgrzymi zostali powitani przez kustosza, ks. Prałata Grzegorza Drzewieckiego, a następnie wszyscy wzięli udział w uroczystej sumie odpustowej przy ołtarzu polowym, podczas której Pasterz Diecezji, Jego Ekscelencja ks. Bp Wiesław Mering zawierzył całą naszą Diecezję Niepokalanemu Sercu Maryi.

Po Eucharystii, napełnieni Bożą Mocą, powróciliśmy do domów.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowanie Policji za zabezpieczenie trasy naszej pielgrzymki a także wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie i przebieg.

Bóg zapłać.